افزایش ماندگاری مسافران در کردستان مستلزم تقویت زیرساخت‌های گردشگری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: تقویت زیرساخت‌های لازم برای گردشگرپذیری، شرایط را برای افزایش ماندگاری گردشگران و بازدید از شمار بیشتری از شهر‌های استان فراهم می‌کند.

علی نوری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در بازدید از پروژه مجتمع تفرحی و گردشگری ژوان که با همراهی آرمان وطن‌دوست معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان انجام شد، اظهار کرد: هریک از مناطق نمونه گردشگری استان دارای ویژگی‌ها و توانمندی‌های منحصربه‌فردی است و سرمایه‌گذاری در این مناطق می‌تواند علاوه بر توسعه و رونق گردشگری در منطقه درآمدزایی و اشتغال‌زایی بسیار خوبی را به‌دنبال داشته باشد.

وی افزود: مراکز تفریحی و گردشگری نیز مهمترین بخش این صنعت است که باید به‌صورت ویژه به‌آن پرداخته شود چرا که اماکن گردشگری مناسب می‌تواند شیرینی سفر را دو چندان و انگیزه سفر‌های متعدد را در گردشگر ایجاد کند.

نوری عنوان کرد: پروژه مجتمع تفرحی و گردشگری ژوان از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و به رفع کمبود‌های موجود حوزه گردشگری کمک می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه چرخ گردشگری کردستان در دولت سیزدهم حرکت قابل قبولی داشته است، یادآور شد: صنعت گردشگری در کردستان نیازمند حمایت بوده و با تعامل بخش دولتی و خصوصی است که می‌توانیم این صنعت را تقویت کرده و از مزایای آن برای رونق اقتصادی بهره ببریم.

پروژه مجتمع تفرحی و گردشگری ژوان توسط بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری ٨٠ میلیارد تومان در مساحت ٥ هزار و ٥٠٠ مترمربع و زیربنای دو هزار مترمربع ساخته می‌شود.

این مجتمع گردشگری با ١٥٠ مترمربع واحد اقامتی دارای امکاناتی از جمله مجموعه استخر و اسپا، رستوران فضای باز، کافی‌شاپ، کیدز‌کلاب، جیم و بدنسازی، فروشگاه، زمین بازی چند منظوره، زمین تنیس خاکی استاندارد، پارکینگ، یک عبور اختصاصی از بر اتوبان و دو عبور جهت بار انداز است و با بهره‌برداری از آن برای ٤٠ نفر به‌صورت مستقیم و ٢٠ نفر به‌صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.