کمبود و صادرات، باعث گرانی گوجه‌فرنگی در بازار همدان

رئیس اتحادیه بارفروشان همدان گفت: کمبود گوجه‌فرنگی در بازار باعث گرانی این محصول شده است.

حسین قاسم‌لو با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی بین ۳۰ تا ۲۱ هزار تومان است، گفت: کشاورزان از ترس اینکه متضرر شوند به میزان کمی نسبت به کاشت گوجه‌فرنگی اقدام کردند و همین موضوع باعث کمبود و افزایش قیمت این محصول شده است.

او گفت: گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای نیز صادر می‌شود که اگر جلوی صادرات آن گرفته شود، به بازار داخلی و کاهش قیمت گوجه‌فرنگی کمک می‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان همدان با تأکید بر اینکه وضعیت سایر محصولات کشاورزی استان همدان از جمله سیب‌زمینی و خیار هم اینطور بوده است، گفت: امسال وضعیت سیب‌زمینی و خیار هم اینگونه بود به طوری که کسی خیار را نخرید و گلخانه‌داران بوته‌ها را درآوردند و در جنوب کشور هم کم کشت شده است همچنین ۵۰ درصد سیب‌زمینی‌کاران همدان متضرر شدند که پیش‌بینی می‌شود سال آینده نتوانند کشت داشته باشند.

قاسم‌لو درباره وضعیت میوه‌های شب یلدا در میدان بار همدان گفت: در حال حاضر در تأمین پرتقال، نارنگی و سیب درختی مشکلی وجود ندارد و فراوان است و هندوانه میناب نیز طی پنج روز آینده وارد بازار می‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان همدان با بیان اینکه هندوانه بین ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان فروخته می‌شود، گفت: انار از ۱۰ هزار تومان تا ۷۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۹ ۱۸ آذر ۱۴۰۲
مرغ هم گران شد و به کیلو ۹۰ هزار تومن افزایش یافت
آخرین اخبار