۶۳ کاروان سلامت در مناطق محروم البرز خدمات دهی کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز اعلام کرد: ۶۳ کاروان سلامت هلال احمر طی سال جاری با حضور در مناطق محروم و کم برخوردار این استان به مردم خدمات درمانی ارائه کردند.

محمد باقر خلفی گفت: با اعزام این کاروان ها برای ۱۲ هزار و ۸۰۴ نفر درخانه های هلال این استان خدمات غربالگری، سنجش فشارخون و قند خون انجام شده است.

وی گفت: طرح پنجره های امید با عناوین حامیان سلامت و حامیان کرامت یکی دیگر از طرح های اجرا شده به منظور رفع نیازهای معیشتی ، بهداشتی و درمانی با مشارکت خیرین است که امسال حدود ۱۱ هزار نفر از اقشار آسیب پذیر البرز خدمات حمایتی درمانی ویژه دریافت کردند.

وی بیان کرد: همچنین طی این مدت ۲۱هزارو ۱۹۹ بسته معیشتی و اقلام ضروری به نیازمندان اهدا شد.

خلفی یادآورشد: در طرح ارمغان مهر سال جاری نیز هلال احمر استان البرز به بیش از سه هزار دانش آموز نیازمند اقلام آموزشی اهدا کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز افزود : امسال تعدادی تجهیزات پزشکی مانند ویلچر، کپسول اکسیژن و عصا توسط خیرین به بانک امانات جمعیت هلال احمر اهدا شد که در اختیار نیازمندان قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت خانه های هلال پرداخت و افزود: ارتقای سطح آگاهی عمومی برای کاهش آسیب پذیری در برابر سوانح با رویکرد تاب آوری، توسعه ظرفیت های داوطلبانه در جوامع محلی و مسوولیت های اجتماعی از جمله اهداف فعالیت خانه های هلال است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز افزود: خانه هلال پل ارتباطی است که می تواند نقش موثری در تأمین نیازهای اقشار آسیب پذیر و محرومان ایفا کند و فرصت مناسبی برای خدمات رسانی به مردم در نقاط محروم و دور افتاده است.

خلفی افزود : با تاسیس خانه های هلال به دنبال توسعه آموزش های امدادی و فرهنگ سازی در بین اقشار توانمند برای کمک به محرومان هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: عضو گیری برای فعالیت های آموزش همگانی، پاسخگویی به موقع و مناسب در زمان حوادث و مخاطرات ، ایجاد بسترهای تاب آوری هرچه بیشتر جوانان از جمله اهداف راه اندازی خانه های هلال به شمارمی رود.

وی بیان کرد: اکنون بیش از ۳۰ هزار داوطلب در ۱۰۰ خانه هلال در استان البرز با هلال احمر استان البرز همکاری دارند و در مواقع نیاز به مردم خدمات رسانی می کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.