معرفی ۸ واحد تولیدی غیراستاندارد به دادسرا در استان فارس

مدیرکل استاندارد فارس از ارجاع پرونده ۸ واحد تولیدی به دادسرا و ۱۸ واحد به تعزیرات حکومتی در این استان خبر داد.

محمد مهدی رزمجو گفت: در ۸ ماهه گذشته سال جاری، ۸ جلسه کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در اداره‌کل استاندارد فارس برگزار شد و در این جلسه‌ها ۶۵ پرونده مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل استاندارد فارس افزود: این جلسات با حضور مدیرکل استاندارد استان، معاون دادستان مرکز استان، نماینده اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، نماینده اتاق بازرگانی و نمایندگان اتاق تعاون و اصناف استان و کارشناسان این اداره‌کل برگزار شد.

رزمجو تصریح کرد: پرونده ۸ واحد تولیدی به دادسرا و پرونده ۱۸ واحد به تعزیرات حکومتی ارسال شد. همچنین ۲ واحد تولیدی ملزم به جمع‌آوری و یک واحد ملزم به اصلاح و بهسازی فراورده‌های مغایر با استاندارد شدند و ۲۶ اخطار و تذکر نیز در کمیسیون مذکور صادر شد.

او یادآور شد: کمیسیون ماده ۴۲ با ترکیب اعضای مشخص شده در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، حسب مورد تشکیل شده و به موارد تخطی مشخص‌شده در این قانون رسیدگی می‌کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف، در صورت احراز جرم، مراتب را به مرجع قضایی ذیصلاح ارجاع می‌دهد.

رزمجو ادامه داد: در سایر موارد، مصوبات کمیسیون شامل تذکر و اخطار، اخذ تعهد، جریمه متناسب با تخلف، جمع‌آوری محصول از سطح بازار، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش فرآورده‌های توقیفی، امحای کالا و تعطیل واحد تولیدی یا خدماتی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.