الزام متقاضیان دریافت گاز مایع یارانه‌ای به ثبت‌نام در سامانه فرآورده‌های نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: متقاضیان نیازمند دریافت گاز مایع باید در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی (سامانه سدف) ثبت‌نام و از این بستر الکترونیکی سوخت موردنیاز خود را دریافت کنند.

عابدانی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سیلندر گاز مایع (ال‌پی‌جی) به قیمت یارانه‌ای در حال توزیع است، گفت:نرخ یارانه‌ای هر سیلندر گاز مایع   ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان است.

او افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تلاش می‌کند فرآورده یارانه‌ای را به دست مصرف‌کننده واقعی که مردم استان اند برساند و از شبکه خارج نشود، بنابراین تمام تلاش ما این است تا انواع فرآورده با قیمت یارانه‌ای به منظور شفافیت بیشتر از طریق سامانه سدف توزیع شود.

عابدانی اظهار کرد: ماهیت شکل‌گیری سامانه سدف نیز که زیرساخت‌های آن در سال‌های گذشته آماده و تکمیل شده است همین امر بوده تا متقاضیان واقعی گاز مایع را که به گاز شهری دسترسی ندارند، شناسایی و سوخت یارانه‌ای از این روش در اختیار این افراد قرار گیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی تصریح کرد: کارتخوان‌ها را حتی به روستا‌های مرزی و دوردست نیز ارسال کردیم و پرداخت قیمت گاز مایع از این طریق انجام می‌شود؛ نفت سفید نیز به همین صورت از طرف فروشندگی‌ها و با قیمت یارانه‌ای در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

او بیان کرد: توزیع الکترونیکی گاز مایع را از حدود یک سال گذشته آغاز کرده‌ایم که در خراسان جنوبی ۹۸ درصد ثبت‌نام انجام شده است، اما برخی مصارف مربوط به کسب‌وکار‌های خرد است که سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) متولی شناسایی این مشاغل است و باید احراز هویت آن‌ها انجام شود و با تأیید سازمان صمت استان، گاز مایع در اختیار این مصرف‌کنندگان نیز قرار خواهد گرفت.

عابدانی گفت: درصد اندکی از نیاز گاز مایع استان خراسان جنوبی مربوط به نیاز‌های غیریارانه‌ای است که تلاش می‌کنیم آن را هم از طریق سدف مرتفع کنیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی  نرخ یارانه‌ای هر کپسول گاز مایع را ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد.

او گفت: هدف از مصوبه مجلس و دستورالعمل دولت ایجاد شفافیت در روند عرضه سوخت است که در این باره مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به تعهد‌های خود به‌صورت کامل عمل کرده و سیستم بانکی نیز آماده است تا با عرضه صددرصدی گاز مایع کشور به‌صورت الکترونیک، روند شفافیت در عرضه فرآورده را تسهیل کند.

عابدانی اظهار کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی درباره همه مصرف کنندگان مجاز نیز تسهیلاتی در نظر گرفته و وزارت صمت نیز صحت ادعای مشاغل خرد را بررسی و تأیید می‌کند.

او گفت: هیچ کمبودی در استان در این خصوص وجود ندارد و اولویت اصلی ما تامین نیاز مردم است و به هر مقدار شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع بخواهند، تحویل خواهد شد، اما باز هم تأکید می‌کنیم که توزیع تنها در بستر سامانه سدف انجام خواهد شد.

عابدانی عنوان کرد: این شرکت تنها وظیفه توزیع گاز مایع را به‌عهده دارد و قیمت‌گذاری و نظارت بر نحوه توزیع به‌عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ستاد تنظیم بازار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حسن
۱۳:۳۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۲
دولت میگه برید ثبت نام کنید بعد از اون ور میبنده نمیتونی ثبت درخواست کنی بگو نمیدیم دیگه فکر کنیم اهل یه کشور دیگه ای هستیم ظلم بخدا ظلم