رئیس سازمان سینمایی کشور؛

سینمای شهرستان طبس را به بخش خصوصی بسپارید

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: سینمای شهرستان طبس را تا می‌توانید به بخش خصوصی بسپارید و ما در کنار بخش خصوصی کمک خواهیم کرد.

 خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در جلسه هم‌اندیشی پیرامون نیاز‌های فرهنگی، هنری شهرستان طبس  با بیان اینکه ۱۸ مرکز فرهنگی بزرگ کشور در مدت حضور دولت سیزدهم تکمیل و به بهره‌برداری رسید، گفت: در این همچنین تاکنون ۲۳۴ سالن سینمایی ا‌حداث شده است.

او افزود: سالنی که در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان است باید دوباره تجهیز و بازسازی شود. سعی خواهیم کرد برای مطرح کردن شهرستان طبس جشنواره‌هایی با عناوین مرتبط در کشور برگزار کنیم. 

رئیس سازمان سینمایی بیان کرد: میقات الرضا و دارالمومنین طبس به دلایل مختلف حقی برگردن انقلاب اسلامی دارد و از دید فرهنگی، مذهبی حرفی برای گفتن دارد که لازم است مورد توجه بیشتر باشد.

 خزاعی بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد سال سختی را پشت سر گذاشت و دشمن یک جنگ سیستماتیک علیه جمهوری اسلامی راه انداخت، اما بازهم با شکست مواجه شد و همه برنامه‌ریزان اغتشاشات سال قبل؛ اکنون در گرداب خودساخته گرفتار هستند و این نتیجه نگاه الهی به ایران و انقلاب اسلامی است.

او تصریح کرد: تعداد ۱۸ مرکز فرهنگی بزرگ کشور در همین مدت حضور دولت تکمیل و به بهره‌برداری رسید و زمان آغاز دولت ۵۷۰ سالن سینمایی در ایران داشتیم که در ۴۰ سال عمر انقلاب ساخته شده و دچار عقب ماندگی عجیبی بودیم و اول دولت اعلام کردیم ۴۳۰ سالن به کشور اضافه خواهیم کرد که امروز در طول ۲ سال اخیر ۲۳۴ سالن سینمایی در کشور احداث و افتتاح شد.

رئیس سازمان سینمایی کشور به زیبایی‌های شهرستان طبس اشاره کرد و گفت: وقتی کمبود‌های حوزه سینمایی در طبس را دیدم؛ تصمیم گرفتیم سالن سینمایی فعلی تا احداث سالن یا پردیس جدید؛ تجهیز و تکمیل و در حد توان سالن سینمای ارشاد؛ شایسته مردم بافرهنگ این شهرستان آماده بهره‌برداری خواهد شد و آمادگی هم داریم اگر در بخش خصوصی؛ شخص یا مجموعه‌ای آماده حضور باشد؛ ما هم در سازمان سینمایی به جهت اعتباری و تجهیزاتی کمک می‌کنیم.

خزاعی به طبسی‌های قول برگزاری یک رویداد ملی فرهنگی، هنری داد و گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۷۰ درصد اعتبارات سازمان سینمایی به شهرستان‌های کشور اختصاص یافته است که در گذشته توجه فقط به مراکز استان‌های بود، اما این روش را تغییر دادیدم و معتقدیم برخی شهرستان‌ها از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

رئیس سازمان سینمایی از هنرمندان به ویژه سینماگران هم دفاعی جانانه کرد و کفت: آنچه از مردودی برخی فعالان سینمایی کشور در اغتشاشات گفته می‌شود به معدودی از این هنرمندان برمی‌گردد و عمده آن‌ها انسان‌هایی متعهد و همراه با نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و حتی برخی از همان اندک غافل شدگان هم برگشتند و متوجه اشتباه خود شدند و البته پس از عفو رهبر معظم انقلاب؛ برخی هم بخشیده شده و به آغوش هنر و سینمای ایران بازگشتند.

احداث مجتمع هنری، تجاری و پردیس سینمایی و فرهنگی طبس در دست بررسی است

شهردار طبس نیز در این جلسه به تشریح شرایط احداث پردیس سینمایی پرداخت و گفت: در طرح پیشنهادی شهرداری و مصوب شورای اسلامی شهر به عنوان مجتمع هنری، تجاری و پردیس سینمایی و فرهنگی در دست بررسی است که پس از تامین اعتبار وارد مرحله احداث خواهد شد.

سید سعید صادق‌زاده تاکید کرد: مهمی به اسم فرهنگ و هنر همواره در دستور کار اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس بوده که برگزاری محافل متعدد هنری و نمایشی در محلات و سطح شهر تایید این ادعاست، اما در حوزه احداث پردیس سینمایی به کمک سایردستگاه‌های شهرستانی، استانی و کشور و ویژه سازمان سینمایی ایران نیاز است.

برای کار فرهنگی، نباید غفلت شود

امام جمعه طبس نیز با قدردانی از سفر‌های استانی هیئت دولت و مدیران عالی کشوری؛ گفت: در تربیت کادر فرهنگی و هنری کشور باید دقت نظر بیشتری داشته باشیم و تعلل در برخی امور باعث شد؛ در اغتشاشات سال گذشته عده‌ای از فعالین سینمایی ایران به عنوان سرباز دشمن در صحنه باشند.

حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی افزود: برای کار فرهنگی، غفلت نباید بشود و همه باید کنار هم باشیم تا در این مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب رو به بهبود برویم.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی طبس تاکید کرد: نیاز به زیرساخت‌های فرهنگی در طبس، محسوس است که امیدواریم سفر فعلی دست آورد داشته باشد و جامعه باید خروجی سفر‌های مدیران کشوری را شاهد باشند.

سالن سینمای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس باید بازسازی شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز از سفر معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور قدردانی کرد و گفت: پس از بازدید‌های صورت گرفته و مذاکرات انجام شده؛ قرار شد اعتباراتی برای تجهیز سالن سینمای فعلی در اداره ارشاد طبس اقدام شود.

 رحیمی به شکست آمریکا در صحرای طبس اشاره کرد و افزود: شهرستان طبس از نظر آب و هوایی؛ بومی؛ معدنی و کشاورزی دارای شرایط ویژه‌ای است که می‌توان در ساخت فیلم‌های سینمایی کشور از این بستر ارزشمند استفاده کرد و این برای معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران زیبا یک امر ضروری است.

او  به تلاش حسین نظری و سیدحمید حقی برای کار هنری و سینمایی و خلق تصاویر زیبا اشاره کرد و گفت: اگر از جامعه هنری مستعد و خوش ایده شهرستان طبس حمایت شود و زمینه انعکاس نتایج کار‌های ارزشمند این هنرمندان فراهم شود؛ قطعا خروجی خوب گرفته خواهد شد و نباید همه چیز متمرکز روی مراکز باشد و گاهی شهرستان‌های کشور از استعداد‌های بسیار توانا و شایسته‌ای برخوردار است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس بیان کرد: با توجه به جمعیت شهرستان طبس و یکی از مطالبات به حق مردم طبس، ساخت سینما است. سالن که در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس قرار دارد باید بازسازی شود. 

او گفت: زمانی شهرستان طبس به کشور معرفی می‌شود که جشنواره‌های متعددی در زمینه فرهنگ و آداب و رسوم شهرستان طبس برگزار شود

سینما به عنوان اصلی‌ترین نیاز شهرستان طبس باید مورد توجه قرار گیرد

حسین نظری کارگردان برجسته طبسی نیز در این جلسه از بی‌مهری‌ها و کمبود‌های ایجاد شده در گذشته اشاره کرد و گفت: عدم وجود حوزه هنری، سینما و خانه فرهنگ و سالن مناسب اجرای تولیدات هنری باعث سرخوردگی جوانان و انحراف نوجوانان می‌شود و سینما به عنوان اصلی‌ترین نیاز شهرستان طبس باید مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.