تصمیم گیری درباره نحوه هزینه کرد اعتبار ۶۴۳ میلیارد تومانی وزارت نفت برای آذربایجان شرقی

در دیدار مشاور وزیر نفت با استاندار آذربایجان شرقی درباره نحوه هزینه‌کرد اعتبار ۶۴۳ میلیارد تومانی ۲ سفر استانی رئیس جمهوری به استان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت تصمیم‌گیری شد.

آقای عابدین خرم درباره جزئیات دیدار اعضای هیات اعزامی وزارت نفت به استان آذربایجان شرقی با وی گفت: در سفر نخست رئیس جمهور به استان ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت اختصاص یافت که از این رقم تاکنون ۸۵ میلیارد تومان معادل ۵۰ درصد آن جذب و پرداخت شده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اعتبارات سفر اول رئیس دولت مردمی برای استان از محل مسئولیت‌های اجتماعی نفت برای اجرا و تکمیل طرح‌های راه سازی، راه روستایی، نوسازی مدارس، توسعه فضا‌های دانشگاهی، یادمان‌های بنیاد شهید و طرح‌های بنیاد مسکن اختصاص دارد که نیمی از آن تاکنون جذب و هزینه شده و بقیه نیز در حال تخصیص است.

وی اضافه کرد: در سفر دوم رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی در نیمه دوم امسال نیز ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان اختصاص یافت که اقدامات لازم برای تخصیص و جذب آن توسط دستگاه‌های مسئول در حال انجام است.

آقای خرم تشریح کرد: بخش عمده اعتبارات سفر دوم استانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت برای اجرا و تکمیل طرح‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی از قبیل نوسازی مدارس، تامین مسکن مددجویان زیر پوشش بهزیستی و تکمیل کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری سطح استان هزینه می‌شود.

وی تشریح کرد: طرح‌های مشمول اعتبارات سفر دوم رئیس جمهور از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت از دستگاه‌های مسئول جمع آوری و در شورای نامه ریزی استان تصویب می‌شود.

وی ادامه داد: در جلسه امروز با مشاور اجتماعی وزیر محترم نفت و همراهانش مصوب شد که سازمان‌ها و نهاد‌های مشمول اعتبارات اختصاص یافته سفر اول از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت مشکلات موجود در سر راه جذب بخش باقیمانده این اعتبارات را در اسرع وقت برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جلسه زمینه ساز نزدیکی و تعامل بیشتر مدیران استانی با مدیران وزارت نفت برای جذب کامل اعتبارات سفر‌های استانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت بود بیان کرد: در این جلسه در خصوص نحوه هزینه کرد تنظیم سند برای وجوه تخصیصی و چگونگی مبادله موافقت نامه میان دستگاه‌های مشمول اعتبارات وزارتخانه و وزارت نفت تبادل نظر و هماهنگی لازم انجام شد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: وزارت نفت همچنین ۱۳ میلیارد تومان اعتبار خارج از ارقام اختصاصی سفر‌های استانی برای طرح‌های ورزشی استان اختصاص داده که در جلسه امروز مقرر شد غربالگری لازم برای جذب کامل این رقم برای تکمیل تعدادی از طرح‌های ورزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان انجام شود.

 رئیس دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار دولت تاکنون دو سفر استانی به آذربایجان شرقی داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.