مدیر امور بیمار‌ها و مراکز تشخیصی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۲ میلیون بیمار در بیمارستان‌های دولتی فارس/افزایش ویزیت بیماران در درمانگاه‌ها

راسخ گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، بیش از ۲ میلیون بیمار در بیمارستان‌های دولتی تحت پوشش دانشگاه، خدمات درمانی دریافت کرده اند.

دکتر کامران راسخ مدیر امور بیمار‌ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت: در ۶ ماه نخست امسال، بیش از ۲ میلیون بیمار برای دریافت خدمات درمانی به بیمارستان‌های دولتی تحت پوشش دانشگاه، مراجعه کردند.

او ادامه داد: از این تعداد بیمار، ۵۳۱ هزار و ۵۹۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند که این میزان در مقایسه با همین بازه زمانی در پارسال، رشد ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

راسخ اضافه کرد: مقایسه آمار مراجعه بیماران به درمانگاه‌های دانشگاهی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نیز نشان از رشد ۴ درصدی ویزیت بیماران در درمانگاه‌های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارد.

این مقام مسئول، انجام بیش از ۳۸ هزار و ۲۱۳ عمل جراحی اورژانسی و ۱۶۵ هزار و ۴۲۳ عمل جراحى الکتیو در بیمارستان‌های دولتی را از دیگر فعالیت‌های حوزه درمان دانشگاه در ۶ ماه نخست امسال عنوان کرد.

راسخ با بیان اینکه درصد اشغال تخت در بیمارستان‌های دانشگاهی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۶ ماه نخست امسال، ۷۳ درصد بوده که نزدیک به استاندارد کشوری است، افزود: ۷۸ درصد تخت‌های بیمارستانی موجود در استان فارس، دانشگاهی و دولتی بوده که نشانگر سهم بالای دولت در حوزه درمان فارس است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار