چهارمحال و بختیاری مهیای میزبانی از جشنواره ملی فانوس

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در شهریورماه ۱۴۰۳، میزبان جشنواره ملی فانوس خواهد بود.

شهرام فرجی اظهار داشت: برگزاری این جشنواره با رویکرد دفاع مقدس و مقاومت فرصت مناسبی است تا هنرمندان استان آثار خود را به شکلی مطلوب‌تر به فضای هنری کشور معرفی کنند.

وی با بیان اینکه میزبانی استان از جشنواره فانوس در شهریورماه ۱۴۰۳ خواهد بود، افزود: مرحله استانی این جشنواره نیز تا پایان سال ۱۴۰۲ برگزار و آثار برگزیدگان برای داوری نهایی به دبیرخانه مرکزی جشنواره در تهران معرفی می‌شود.

فرجی اضافه کرد: مهم‌ترین موضوع در میزبانی از مرحله نهایی و آیین اختتامیه این جشنواره ملی آن است که بتوان با برپایی نمایشگاه از آثار برتر و همچنین ارائه آثار نمایشی، امکان بهره‌مندی جمع بیشتری از مردم استان از این فرصت فرهنگی و هنری را فراهم کرد.


بیشتر بخوانید


مصطفی موسوی مسئول هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: هشتمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس در ۶ بخش هنر‌های نمایشی، هنر‌های تجسمی، فیلم، موسیقی و سرود، رادیویی و بخش ویژه دانش‌آموزی در تابستان ۱۴۰۳ برای نخستین‌بار به میزبانی شهرکرد برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: فراخوان هشتمین جشنواره فانوس به زودی منتشر می‌شود و هنرمندان می‌توانند آثار خود را در رشته‌های تئاتر صحنه‌ای و خیابانی، نمایش‌نامه، عکاسی، نقاشی، طراحی پوستر، فیلم‌های داستانی کوتاه و مستند کوتاه، انیمیشن، نماهنگ، موسیقی با کلام و بی‌کلام، سرود، نمایش رادیویی و پادکست برای رقابت در این جشنواره آماده کنند.

موسوی همچنین تئاتر صحنه‌ای، سرود، نقاشی و فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای را از رشته‌های در نظر گرفته شده برای رقابت در بخش ویژه دانش‌آموزی برشمرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار