چرا پروژه بهسازی مسیر ریل راه‌آهن قم اجرا نمی‌شود؟

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: بهسازی مسیر ریل راه‌آهن در گرو تعیین تکلیف مالکیت زمین‌های اطراف ریل بوده و به همین دلیل از اجرای پروژه جلوگیری شده است.

به نقل از شهرداری قم، عباس حلوایی‌زاده،معاون فنی و عمرانی شهرداری قم  با اشاره به پروژه بهسازی مسیر ریل راه‌آهن اظهار داشت: بهسازی مسیر ریل راه‌آهن و پروژه جمع‌آوری آن از مصوبات سفر رئیس‌جمهور به قم در سال ۱۴۰۰ است.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری، خاک‌برداری، زیرسازی و بهسازی مسیر به عهده شهرداری بود، افزود: اجراکننده عملیات جمع‎‌آوری ریل سازمان توسعه و عمران بوده که با اعتباری بالغ‌بر ۱۷ میلیارد تومان اجرایی شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تصریح کرد: طراحی پروژه انجام و پیش‌بینی شد تا با هدف ایجاد پیاده‌راه شهری و اتصال آن به بلوار پیامبر اعظم(ص) پروژه اجرایی شود و در مناسبت و ایام خاص شهروندان مناطق ۲،۶،۴،۷ و یک به بلوار پیامبر اعظم(ص) دسترسی آسان‌تری داشته باشند.

وی با اشاره متوقف شدن پروژه، اضافه کرد: وجود معارضان ملکی دلیلی شد تا از اجرا شدن پروژه جلوگیری و کارگاه‌های ساختمانی تخریب شوند.

حلوایی‌زاده مطرح کرد: سال جاری اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در ردیف بودجه پیش‌بینی شد، اما به دلیل فراهم نبودن بستر پروژه امکان تحقق و اجرایی شدن پروژه وجود ندارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به نقش دولت در تأمین منابع مالکیت این اراضی افزود: در حال مذاکره برای توافق با مالکان هستیم تا بلافاصله پس از حل مشکل، پروژه را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۱ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
چرا مونو ریل قم را وسط خیابان دوطرفه ساختند؟خودرو ها که نمی توانند از عرض خیابان و زیر مونوریل رد بشن عابرهم که از زیر گذر و پل هوایی استفاده میکنه الان این قطار وسط خیابان روی هوا باشه با اینکه رو زمین باشه جه فرقی میکنه؟؟؟