کشور‌های گروه هفت از تحریم الماس روسیه خبر دادند

رهبران گروه هفت به نشانه همبستگی با کی‌یف چهارشنبه شب در نشستی مجازی به رئیس جمهور اوکراین وعده دادند که از ابتدای سال آینده میلادی تحریم‌های جدیدی بر صادرات الماس روسیه اعمال می‌کنند.

رهبران گروه هفت در بیانیه‌ای اعلام کردند که از اول ژانویه الماس غیرصنعتی روسیه تحریم می‌شود. همچنین از اول ماه مارس نیز الماس روسیه که توسط کشور‌های ثالث فروخته می‌شود، تحت تحریم قرار می‌گیرد.

سران آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و اتحادیه اروپا گفتند که قصد دارند محدودیت‌های بیشتری بر استفاده روسیه از نظام مالی بین‌المللی وضع کرده و سقف قیمتی بر نفت روسیه را با شدت بیشتری دنبال کنند.

گروه هفت و اتحادیه اروپا و شمار دیگری از متحدان آن‌ها سقف قیمتی ۶۰ دلاری بر نفت خام روسیه تعیین کرده‌اند. آن‌ها اذعان کرده‌اند که تاثیر این سقف قیمتی در یک سال اخیر کاهش یافته است.

زلنسکی در نشست مجازی با سران گروه هفت گفت: روسیه معتقد است که آمریکا و اروپا ضعف نشان داده و به درستی به حمایت از اوکراین ادامه نمی‌دهند. ولادیمیر پوتین بر این باور است که جهان آزاد تحریم‌های خود را به طور کامل اجرا نمی‌کند.

در همین حال، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه از کنگره خواست تا میلیارد‌ها دلار کمک تازه به اوکراین را تایید کند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: اگر پوتین اوکراین را بگیرد، به این کشور بسنده نخواهد کرد.

وی پیش‌بینی کرد پوتین به یک متحد ناتو حمله خواهد کرد و افزود: ما نیرو‌های آمریکایی را خواهیم داشت که با نیرو‌های روسیه می‌جنگند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۴ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
گندم و جو روسی ، نخود روسی ، ذرت روسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۰ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
تضعیف و فروپاشی اقتصاد روسیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۵ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
سقف قیمتی ۶۰ دلاری بر نفت خام روسیه تعیین کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۳ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
طلا
آخرین اخبار