توقیف ۲۴ تن چوب قاچاق در صومعه‌سرا

فرمانده انتظامی صومعه‌سرا از توقیف ۱۲ دستگاه خودرو باری و کشف ۲۴ تن چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

 سرهنگ "امیر وهاب‌زاده" به تشدید اقدامات همه جانبه مجموعه انتظامی به منظور مقابله با قاچاقچیان چوب اشاره کرد و اظهار داشت: قطع غیرمجاز درختان جنگلی به تاراج بردن ثروت ملی است و ضرر جبران‌ناپذیری را به سلامت محیط زیست وارد می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح مبارزه با قاچاقچیان چوب به مدت ۴ روز در شهرستان صومعه‌سرا اجرا شد، افزود: ماموران انتظامی در این مدت با انجام اقدامات پلیسی حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محور‌های مواصلاتی این شهرستان، یک دستگاه کامیون، ۸ دستگاه خودرو باری نیسان و ۳ دستگاه خودرو پیکان وانت حامل چوب را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا از کشف ۲۴ تن چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از این خودرو‌ها با همکاری منابع طبیعی خبر داد و بیان داشت: در این راستا ۱۲ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
این مقام انتظامی با اعلام اینکه چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تحویل داده شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.
سرهنگ وهاب‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها: چوب ، قاچاق
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار