مدارس کانکسی در همدان جمع می‌شوند

معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس همدان گفت: در استان ۱۷ مدرسه کانکسی با جمعیت بسیار کم وجود دارد.

محمد جامه بزرگ گفت: با توجه به تخصیص اعتبار جدید به طرح‌های آموزشی و ورزشی استخر دانش آموزی و دبیرستان ۱۲ کلاسه شهید محلاتی این دو طرح تا ابتدای مهر سال آینده بهره‌برداری می‌شود.

او گفت: برای تکمیل دبیرستان شهید محلاتی امسال ۷ میلیارد تومان و برای استخر دانش‌آموزی ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری اختصاص یافته که با تخصیص آن افتتاح می‌شوند.

معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان گفت: سهم اعتبارات استانی نهاوند از محل اعتبارات استانی نوسازی مدارس ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان یعنی حدود چهار درصد بوده که تاکنون تخصیصی به ما داده نشده است. 

جامه بزرگ با بیان اینکه در بخش اعتبارات ملی با پیگیری نماینده شهرستان وضعیت نهاوند بهتر است گفت: تا کنون در این زمینه، مدرسه ابتدایی روستای سهران با ۲ میلیارد تومان و مدرسه هفت کلاسه روستای جهان‌آباد با ۲ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

او با بیان اینکه در سطح استان ۱۷ مدرسه کانکسی با جمعیت بسیار کم وجود دارد گفت: از این تعداد هشت مورد آن در نهاوند است که به تدریج با ساخت فضا‌های یک کلاسه این مدارس جمع‌آوری می‌شوند. 

معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان گفت: در زمینه آسفالت مدارس سال گذشته هشت مدرسه کوچک در نهاوند و خزل آسفالت و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز صرف تامین تجهیزات آموزشی شد. 

معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان گفت: در حال حاضر حدود ۲۳۰ فضای آموزشی ورزشی در استان در دست ساخت است که ۱۹ مورد آن مربوط به نهاوند است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.