افزایش کتابخوانی با همفکری مردم و کتابخانه‌ها

رئیس کتابخانه‌های شهرستان اشکذر گفت: همفکری مردم و کتابخانه‌ها سبب افزایش کتابخوانی در این شهرستان شده است.

حفیظی رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شهرستان اشکذر دارای پنج کتابخانه نهادی و یک کتابخانه مشارکتی است.

او بیان کرد: خدماتی که کتابخانه‌های شهرستان اشکذر ارائه می‌دهد از جمله امانت کتاب، خدمات ویژه کودکان و نوجوانان، پیک کتاب، نشست کتابخوان تخصصی برای مادران خانه دار، فرزندپروری، جلسات نقد و رونمایی کتاب، ارائه نشریات و مقالات علمی به روز به اعضای کتابخانه‌ها است.

رئیس کتابخانه‌های شهرستان اشکذر بیان کرد: دو هزار و ۵۰۰ نفر در اشکذر عضو فعال کتابخانه‌ها هستند همچنین صد و سه هزار جلد نسخه کتاب در کتابخا نه‌های عمومی این شهرستان موجود است.

او بیان کرد: مراسم‌های مختلف در هر ماه از جمله برگزاری شب نشینی کتاب در کتابخانه باقرالعلوم عزآباد رستاق، نشست پنج شنبه شب‌ها با حضور فرهنگیان رستاق، نقد کتاب دوشنبه‌های آخر هر ماه در کتابخانه امام رضا (ع) مجومرد با حضور اعضای کتابخانه و جلسه‌های مشاوره خانواده در کتابخانه امام صادق (ع) و ذاکری است.

رئیس کتابخانه‌های شهرستان اشکذر اظهار داشت: روستای عزآباد رستاق این شهرستان نیز در سال ۱۴۰۲ صاحب رتبه برتر کتابخانه‌های روستایی در جشنواره دوستدار کتاب شده است.

او بیان کرد: کار‌های فرهنگی ارائه شده از طرف کتابخانه‌های شهرستان اشکذر از جمله مسابقه نقاشی، نمایشگاه کتاب، تزئین کتابخانه ها، جلسه هم اندیشی با کتابداران، برگزاری سومین جلسه انجمن با محوریت موضوع کتاب و کتابخوانی است همچنین برای اولین بار در اشکذر جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع کتاب نیز برگزار شده است.

رئیس کتابخانه‌های شهرستان اشکذر گفت: جلسه شورای اداری نیز با موضوع کتاب و تقدیر از اعضای فعال انجمن و کتابدار نمونه شهرستان همچنین تقدیر از مسئول کتابخانه عزآباد نیز انجام شده است.

حفیظی خاطرنشان کرد: سایر فعالیت‌های انجام شده برای کتابخانه‌های این شهرستان مانند اطلاع رسانی و انعکاس خبری در مورد کتابخانه‌های شهرستان اشکذر هنچنین رونمایی از یک کتاب، درج لوگو و شعار هفته کتاب در اتوماسیون‌های اداری و نصب بنر شعار هفته کتاب در مرکز شهر است.

 رئیس کتابخانه‌های شهرستان اشکذر اظهار داشت: جشن روز کتاب نیز در کتابخانه عمومی امام صادق (ع) اشکذر با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شده است.

او بیان کرد: پیک کتاب نیز برای افراد محروم از مراجعه به کتابخانه ارائه می‌شود که کتاب با پیک موتوری به آن‌ها رسانده می‌شود که آن‌ها نیز بتوانند کتاب مطالعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.