یک هکتار از جنگل‌های بلوط میرآباد در آتش سوخت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت با اشاره به مهار آتش‌سوزی در مناطق جنگلی میرآباد گفت: یک هکتار از جنگل‌های بلوط این شهرستان در آتش سوخت.

رحمت ابراهیمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: این آتش سوزی در نزدیکی منطقه پایگاه قه‌بره جوو در نزدیکی روستاهای گرژال و زله روی داد و به دلیل خشک بودن گیاهان و برگ درختان، آتش شعله‌ور شده بود.

وی با اشاره به اینکه علت این آتش سوزی در دست بررسی قرار دارد، اضافه کرد: این آتش سوزی با همکاری ماموران یگان حفاظت، دوستدان منابع طبیعی و اهالی روستاهای اطراف مهار و از گسترش آن در جنگل های بلوط این منطقه جلوگیری شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: برای حفاظت دقیق از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی، حضور مردم در صحنه مهمترین رکن بوده و به همین علت سامانه ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشی‌های مردمی و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در سطح منابع طبیعی تعیین شده است.

وی از گردشگران، مسافران و روستاییان خواست در این فصل که به دلیل خشک شده علوفه‌ها احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها وجود دارد هنگام برپایی آتش نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: تنها با امکانات و نیروی محدود حفظ و صیانت از اراضی جنگلی و مراتع امکان پذیر نیست بلکه همه باید در این راستا کوشا باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.