صدور و تمدید ۳ هزار و ۳۱۰ پروانه اشتغال به کار در آذربایجان‌غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال ۳ هزار و ۳۱۰ فقره انواع پروانه اشتغال به کار مهندسی و کاردان‌های فنی در حوزه ساختمان در استان صادر و تمدید شده و ارتقای پایه یافته است.

سید محسن حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان و با نظارت اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان برگزار می‌شود، گفت: در این راستا دوره‌های آموزشی مستمر برای مهندسان توسط دانشگاه‌های منتخب برگزار شده است.

وی اضافه کرد: طی امسال دوره‌های آموزشی به تعداد ۸۷ هزار و ۷۵۰  نفرساعت و سمینارهای آموزشی به تعداد ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان برگزار شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برنامه ریزی لازم برای برگزار دوره‌های آموزشی بیشتر در راستای ارتقای پایه دانش مهندسان در اولویت است.

حمزه لو افزود: طی امسال نیز ۲ مورد آزمون نظام مهندسی برگزار شده و مهندسانی که متقاضی ورود به حرفه مهندسی و معماران تجربی و کاردان ها بودند در این آزمون شرکت کردند.

وی ادامه داد:  طی امسال نظارت عالیه بر ساخت و ساز ۴۹۰ پروژه ساختمانی انجام شده و به ۴۷ فقره شکایات مردمی در خصوص ساخت و سازها رسیدگی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.