جمع آوری بیش از ۱۲۴ میلیارد ریال زکات در مهاباد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۱۲۴ میلیارد ریال زکات در مهاباد جمع آوری شده است.

رضا مهر افروز مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش ۴۶ درصدی پرداخت زکات در استان طی سال جاری، افزود: در ۸ ماهه سال جاری ارزش کل زکات جمع آوری شده بیش از  هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال که ۸۲۰ میلیارد ریال بود، افزایش ۴۶ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه امسال مهاباد با بیش از ۱۲۴ میلیارد ریال در رتبه سوم جمع آوری زکات قرار دارد، اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع ۲ هزار و ۸۰۰ روستای استان ۱ هزار و ۹۷۷ روستا دارای ظرفیت پرداخت زکات هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: از این تعداد روستای دارای ظرفیت پرداخت زکات نیز، ۹۳٠ روستا دارای شورای زکات فعال و مابقی دارای شورای زکات نیمه فعال و یا غیرفعال هستند که برنامه ریزی شده با تلاش دهیاران، عاملان، مبلغان و موثرین زکات استان، سایر شورا‌های زکات روستایی نیز در روستا‌های دارای ظرفیت، باید فعال و یا مجدداً تشکیل شوند.

به گفته مهرافروز، عمده زکات جمع آوری شده به میزان ۹۷ درصد در امور نیازمندان و بویژه معیشت، مسکن و درمان آن‌ها هزینه می‌شود و ۳ درصد از زکات جمع آوری شده توسط روستا‌ها نیز در امور پروژه‌های عمرانی عام المنفعه بویژه تعمیر و تجهیز مساجد خود همان روستاها، هزینه می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.