فرآورده‌های کشاورزی افغانستان در نمایشگاه های عمان

بازرگانان افغانستانی میوه خشک این کشور را در عمان به نمایش گذاشتند.

برای اولین‌بار فرآورده‌های کشاورزی افغانستان از جمله میوه خشک در نمایشگاهی در عمان به نمایش گذاشته شد.

۱۰ بازرگان افغانستانی در این نمایشگاه که انتظار می‌رود سه روز ادامه داشته باشد، شرکت کرده‌اند.

شماری از این شرکت‌کننده‌ها، برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی را در معرفی فرآورده‌های افغانستان به کشورهای دیگر و افزایش میزان صادرات سودمند خوانده‌اند.

مسئولان سفارت افغانستان در عمان نیز گفته‌اند که تلاش دارند تا میزان داد و ستد میان دو کشور [افغانستان و عمان] را بیشتر سازند و سهولت‌های لازم را نیز برای بازرگانان فراهم سازند. 

عبدالصمد منیب، سفیر افغانستان در عمان در این باره گفت: «از محصولات افغانستان و بازرگانان افغانستان حمایت می‌کنیم تا بازرگانان کشور بتوانند روند بازرگانی به عمان را آغاز کنند.» 

در همین حال، وزارت صنعت و تجارت اطمینان می‌دهد که به چالش‌های بازرگانان در زمینه گرفتن ویزا و حضور شان در نمایش‌گاههای بین‌المللی رسیدگی می‌کند. 

آخندزاده عبدالسلام جواد، سخنگوی وزارت صنعت و تجارت گفت: «در مورد اخذ ویزا ما به همه تاجران خود تسهيلات اهدا کرده‌ایم. آن عده تجار که بخواهند در نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت کنند یا جهت اخذ قراردادهای تجارتی به کشورهای دیگر سفر داشته باشند، به این وزارتخانه مراجعه کنند. تا زمینه اخذ ویزا برایشان تسهیل گردد.»  

آمارهای وزارت صنعت تجارت نشان می‌دهند که تنها سیزده نمایشگاه در هشت ماه گذشته در کشور برگزار شده است که بازرگانان از ۳۴ ولایت فرآورده‌هایشان را به نمایش گذاشتند. ‌

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار