افتتاح مدرسه یک کلاسه در منطقه عشایری زرستان اندیکا

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: مدرسه یک کلاسه که با مشارکت بنیاد قلم چی در منطقه عشایری زرستان اندیکا ساخته شده است، افتتاح شد.

مراسم افتتاح مدرسه یک کلاسه در منطقه عشایری زرستان اندیکا که با مشارکت بنیاد قلم چی و به منظور حذف مدارس کانکسی در استان خوزستان ساخته شده است، با حضور دانش‌آموزان و معلمان، معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس و همراهی نماینده بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی برگزار شد.

محمد سعیدی پور با اشاره به اینکه دانش آموزان این منطقه در سال‌های قبل برای تحصیل از کانکس استفاده می‌کردند، گفت: یکی از اهداف مهم ما در اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان حذف مدارس کانکسی و ساخت مدارس مقاوم و استاندارد برای مناطق عشایری است.

او افزود: این مدرسه یک کلاسه به همراه دفتر مدیر کاملا تجهیز شده و در اختیار دانش آموزان منطقه رزستان  اندیکا قرار گرفته است.

 مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان با اشاره به حذف ۱۵  مدارس کانکسی از پارسال تاکنون در خوزستان، ادامه داد: تلاش‌ها برای حذف مدارس کانکسی و سنگی در استان ادامه دارد و با حضور و مشارکت بهتر خیران مدرسه ساز مسیر برای رسیدن به این هدف هموارتر می‌شود.

آقای سعیدی  با قدردانی از خیرینی که در امر خدا پسندانه مدرسه سازی حضور فعال دارند، گفت: مدرسه مهم‌ترین مکانی است که کودکان می‌توانند در آن رشد کنند، اصول انسانی را بیاموزند و در نهایت پیشرفت کشور را حاصل کنند، بنابراین برای رسیدن به چنین مطلوبی نیاز است تا همه مردم دست‌به‌دست هم دهند و موجبات این رشد را فراهم سازند.

آقای خلیلی معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان نیز گفت: در چند روز اخیر با مشارکت بنیاد علمی فرهنگی قلم چی ۱۰ مدرسه با ۳۲ کلاس درس در استان افتتاح شد.

او افزود: با افتتاح این مدارس برای بیش از ۸۰۰ دانش آموز فضای آموزشی مناسب ایجاد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.