۲.۵ میلیون اصله نهال در آذربایجان‌غربی غرس شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: ۲.۵ میلیون اصله نهال از گونه‌های صنوبر، سرو، سنجد، گز، قره داغ و بلوط در ۴ نهالستان فعال تولید و کاشته شد.

سید نبی قائمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: در راستای اجرای طرح سراسری کاشت یک میلیارد درخت در قالب پویش مردمی نهال کاری کاشت نهال در استان انجام می‌شود و امسال در این استان از فروردین ماه تاکنون ۲.۵ میلیون اصله نهال کاشته شده است.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۲۰ هزار نهال از انواع کم آب بر تولید شده، افزود: ۴ نهالستان دولتی و ۱۶ نهالستان بخش خصوصی در حال تولید انواع نهال در استان هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی با اشاره به تولید بیش از ۴ میلیون اصله نهال در این استان برای تحقق طرح کاشت سراسری یک میلیارد نهال گفت: سهم استان از یک میلیارد نهال کشور، ۳۲ میلیون اصله است که تلاش می‌شود تا ۵۰ میلیون اصله نیز کاشته شود.

وی بیان کرد: با آغاز طرح سراسری کاشت نهال از ۱۱ آذرماه جاری در سراسر کشور، سهمیه تخصیص به استان آذربایجان‌غربی در چهار سال تقسیم و به تدریج در سطح عرصه‌های طبیعی استان غرس خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری آذربایجان‌غربی گفت: به منظور جلب مشارکت مردمی، با برخی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش و هلال احمر هماهنگی‌هایی انجام شده تا از ظرفیت بخش‌های مختلف به ویژه دانش آموزان در این زمینه استفاده شود.

وی اضافه کرد: کشور ما به دلیل شرایط آب و هوایی و استمرار خشکسالی‌ها به کاشت نهال نیاز دارد و اگر این نهال‌ها توسط مردم کاشته شود به‌طور حتم توسط خود مردم نیز مراقبت خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.