خروجی دانشگاه باید دانشجوی ایده محور و کارآفرین باشد

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دانشگاه محور توسعه است، گفت: خروجی دانشگاه‌ها باید دانشجوی ایده محور و کارآفرین باشد.

محمد کرمی  در تالار اجتماعات دانشگاه دریانوردی چابهار که با حضور جمعی از دانشجویان این شهرستان به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، گفت: اگر کاری در کشور و سیستان و بلوچستان انجام شود، اما مبنای علمی نداشته باشد قطعاً دچار مشکل خواهد شد، خوشبختانه تلاش شده تمام کار‌هایی که در این استان برنامه‌ریزی می‌شود مبنای علمی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محور توسعه است، افزود: اساتید نقش اساسی در این زمینه دارند، دین ما به علم بسیار اهمیت می‌دهد به طوریکه در قرآن آمده کسب علم مانند عبادت است، همچنین روایت داریم قبل از اینکه کلامی را بیان کنید برای اینکه کلام تاثیرگذار باشد به آن فکر کرده بنابراین تفکر نیز یک نوع عبادت به شمار می‌رود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: تفکر، نوآوری و خلاقیت می‌آورد انتظار می‌رود خروجی دانشگاه کارآفرین و ایده آور باشد نه اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغل باشند.

وی خاطرنشان کرد: کسی که کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌گیرد علم او باید برای دیگران نفع داشته باشد، حوزه مهارت محوری در دانشگاه بسیار مهم است بنابراین در زمینه عملی در کنار درس‌های تئوری اگر کاری انجام نشود فارغ التحصیلان در بطن کار که بروند به مشکل خواهند خورد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۹ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
عکس کپسول گاز چه ربطی به خبر داره ؟
آخرین اخبار