طرح توسعه اقتصادی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار سیستان و بلوچستان اجرایی می‌شود

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: طرح توسعه اقتصادی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار که در فاز نخست آن با دو هزار روستا توسط دانشگاه سیستان و بلوچستان مورد مطالعه قرار گرفته و ظرفیت‌ها و منابع این روستا‌ها امکان سنجی شده است، اجرایی خواهد شد.

مجتبی میرحسینی  سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان  گفت: هر کدام از این روستا‌ها بر اساس مدل مشخص توسعه اقتصادی با انجام پروژه‌های گردشگری، صنایع‌دستی، دامداری و کشاورزی، تجاری، صنعتی و مشاغل خانگی دسته‌بندی می‌شوند.

وی گفت: در صورت رونق اقتصادی؛ این روستا‌ها به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصاد و بستر ساز رشد تولید، می‌توانند؛ با بهبود زیر ساخت‌ها همراه با تقویت ماندگاری جمعیت و زمینه‌سازی برای مهاجرت معکوس، به شکلی موثر در کاهش مشکلات جامعه نقش‌آفرینی کنند.

میر حسینی ادامه داد: تحقق این مهم به بهبود وضعیت توزیع درآمد، افزایش و شتاب در اجرای طرح‌های عمران روستایی، کاهش شکاف دستمزد میان شهر و روستا، سرمایه‌گذاری و تعادل قیمت محصولات کشاورزی نیازمند است.

 سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان کرد: جذابیت روستا‌ها را باید افزایش دهیم تا مهاجرت معکوس شکل بگیرد چرا که در حال حاضر جذابیت‌های فریبنده شهر باعث مهاجرت به شهر‌ها شده است.

وی در ادامه گفت: اقدامات عملیاتی مناسب و پایدار در این چارچوب منجر به ترغیب روستاییان نسبت به مهاجرت معکوس و تقویت و گسترش روستا‌های مولد با کارکرد اقتصادی موثر خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار