استاندار سیستان و بلوچستان:

خروجی دانشگاه باید دانشجوی ایده محور و کارآفرین باشد

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دانشگاه محور توسعه است، گفت: خروجی دانشگاه‌ها باید دانشجوی ایده محور و کارآفرین باشد.

محمد کرمی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که در تالار اجتماعات دانشگاه دریانوردی چابهار با حضور جمعی از دانشجویان این شهرستان برگزار شد، گفت: اگر کاری در کشور و سیستان و بلوچستان انجام شود، اما مبنای علمی نداشته باشد قطعاً دچار مشکل خواهد شد، خوشبختانه تلاش شده تمام کار‌هایی که در این استان برنامه‌ریزی می‌شود مبنای علمی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محور توسعه است، افزود: اساتید نقش اساسی در این زمینه دارند، دین ما به علم بسیار اهمیت می‌دهد به طوری که در قرآن آمده کسب علم مانند عبادت است، همچنین روایت داریم قبل از اینکه کلامی را بیان کنید برای اینکه کلام تاثیرگذار باشد به آن فکر کرده بنابراین تفکر نیز یک نوع عبادت به شمار می‌رود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: تفکر نوآوری و خلاقیت می‌آورد انتظار می‌رود خروجی دانشگاه کارآفرین و ایده‌آور باشد نه اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغل باشند.

وی خاطرنشان کرد: کسی که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌گیرد علم او باید برای دیگران نفع داشته باشد، حوزه مهارت محوری در دانشگاه بسیار مهم است بنابراین در زمینه عملی در کنار درس‌های تئوری اگر کاری انجام نشود فارغ التحصیلان در بطن کار که بروند به مشکل خواهند خورد.

کرمی تصریح کرد: جوانان نیرو‌های کارآمد، خلاق و متفکر هستند که اگر از آن‌ها استفاده شود و به آن‌ها فرصت داده شود قطعا شاهد بارش تفکر و نوآوری‌های آن‌ها خواهیم بود.

وی گفت: همانطور که از اسم دانشجو مشخص است این افراد دنبال دانش هستند بنابراین باید در کنار کتاب‌هایی که در دانشگاه به آن‌ها تدریس می‌شود خودش نیز برای کسب علم بیشتر کتاب‌های گوناگونی را مطالعه کند تا در رشته‌ای که در حال فراگیری علم است در آینده موفق‌تر باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان به هیچ عنوان محروم نیست. بلکه استانی کاملا برخوردار و دارای ثروت‌های فراوان است، خاطرنشان کرد: القای کلمه محرومیت فرزندانمان را زمین گیر کرده است.

وی بیان کرد: نیروی جوانِ خلاق یکی از ثروت‌های سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود جوان سرشار از فکر، خلاقیت و نوآوری است، جوان روحیه تحولگرا و شجاعت دارد که این امر یک فرصت برای استان به شمار می‌رود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار