هشدار مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به بارش برف و لغزندگی جاده‌ها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: با ورود سامانه بارشی به استان احتمال بارش برف و لغزندگی جاده‌ها و معابر شهری وجود دارد.

آقای مینویی با اشاره به پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی گفت: فعالیت سامانه بارشی از امروز در سطح استان آذربایجان شرقی شروع می‌شود و تا شب شنبه ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه موجب بارش باران و در نواحی سردسیر و ارتفاعات استان بارش برف و بروز مه و وزش باد نسبتا شدید به ویژه در روز شنبه می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: به دنبال بارش برف و باران، احتمال اختلال در تردد خودروها، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، مه گرفتگی، غرش آذرخش و بارش تگرگ وجود دارد.

 مینویی ادامه داد: با توجه به رخداد تندباد‌های لحظه ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک و خیزش گرد و خاک وجود دارد بنابراین ضروری است اقدامات پیشگیرانه در این موارد انجام شود.

وی خواستار احتیاط در تردد‌های جاده‌ای به ویژه در نواحی کوهستانی، عدم اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل ها، لغو سفر‌های غیرضروری و فعالیت کوهنوردی، محکم کردن سازه‌های سبک، عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده و صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار