وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

اختصاص پنج درصد بودجه دانشگاه ها به حوزه فرهنگ

اسماعیلی گفت: به منظور بهبود فضای فرهنگی و ایجاد شرایط برای نقش آفرینی دانشگاه‌ها مصوب شده پنج درصد بودجه دانشگاه‌ها به حوزه فرهنگ اختصاص یابد.

 محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع برخی دانشجویان دانشگاه‌های استان که در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اراک گردهم آمده بودند، حاضر شد.

وی دانشجویان و دانشگاهیان را پیشگامان توسعه دانست و گفت: روحیه پرسشگری دانشجویان و مطالبه علمی موضوعات توسط دانشگاهیان می‌تواند شناسایی و حل مشکلات را سرعت دهد.

اسماعیلی گفت: به منظور بهبود فضای فرهنگی و ایجاد شرایط برای نقش آفرینی دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگ مصوب شده پنج درصد بودجه دانشگاه‌ها به حوزه فرهنگ اختصاص یابد و برای فعال شدن انجمن‌های فرهنگی و هنری در نقاط مختلف کشور بودجه سرانه مستقیم با نظارت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص داده می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تشریح ظرفیت‌های فرهنگی موجود در کشور پرداخت و گفت: مرز‌های فرهنگی ایران اسلامی وسعتی به اندازه دنیا دارد و هنر و فرهنگ ایرانی در جای جای دنیا خودمایی می‌کند.

اسماعیلی مفاخر و مشاهیر استان مرکزی را ستارگان فروزان آسمان علم و فرهنگ ایران دانست و گفت: برای تولید آثار سینمایی، نمایشی و محتوای فرهنگی و هنری با رویکرد و موضوع مفاخر و مشاهیر استان برنامه ریزی شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیشرفت ۹۳ درصدی مجتمع فرهنگی استان در اراک خبر داد و گفت: این مجتمع فرهنگی خرداد ماه سال آینده به افتتاح می‌شود و محل مناسبی برای حضور هنرمندان و ارتقاء برنامه‌های فرهنگی و هنری در مرکز استان مرکزی خواهد بود.

در این جلسه تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان سؤالات، نظرات و دیدگاه‌های خود در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری واجتماعی نظیر امر به معروف، فقدان سینما در اراک، افزایش قیمت کتاب، توزیع ناعادلانه امکانات فرهنگی، لباس و پوشش اسلامی ایرانی را مطرح کرده و اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سؤالات دانشجویان جواب داد.

در ادامه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز اصحاب هنر و رسانه استان با نام ماهور افتتاح شد.

این مرکز در زمینی به وسعت ۶۷۲ متر در پنج طبقه و زیربنای ۱۸۰۰ متر احداث شده و محل آموزش، استقرار هسته‌های فناور رسانه‌ای و باشگاه فکری هنر و رسانه است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار