طرح توسعه نیروگاه حرارتی تبریز کلید خورد

در نشست مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع کشور با نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی اعلام شد که همه کار‌های مطالعاتی طرح فاز توسعه نیروگاه حرارتی تبریز انجام شده و در مرحله اخذ مجوز‌های زیست محیطی برای آغاز عملیات اجرایی است.

در نشست مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع کشور با نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی اعلام شد که فاز توسعه نیروگاه حرارتی فعلی تبریز در مجاورت آن با سیستم‌های نوین کلاس «اف» با حداقل آلایندگی و صرفه جویی ۹۰ درصدی در مصرف آب عملیاتی می‌شود.

شرکت کنندگان در این نشست اعلام کردند که طرح فاز توسعه نیروگاه حرارتی تبریز، نخستین طرح «ریپاورینگ» کشور است که بر روی نیروگاه‌های حرارتی اجرا می‌شود.

با اجرای این طرح زیرساختی حوزه انرژی، تولید برق آذربایجان شرقی حداقل ۶۰۰ مگاوات افزایش یافته و مشکل مازوت سوزی نیروگاه حرارتی تبریز نیز منتفی می‌شود.

در این نشست اعلام شد که این طرح حوزه انرژی آذربایجان شرقی در بازه زمانی سه ساله اجرایی و تکمیل می‌شود.

طرح اجرای فاز توسعه نیروگاه حرارتی تبریز بخشی از تفاهم نامه ۱۹.۵ همتی منعقد شده میان استانداری آذربایجان شرقی با صندوق بازنشستگی کشور برای اجرای سه طرح در دومین دوره سفر استانی رییس جمهور به این استان در نیمه دوم خرداد ماه جاری است.

طرح اجرای فاز توسعه نیروگاه حرارتی تبریز به عنوان یکی از مطالبات مردم این کلان شهر برای تولید انرژی پاک، بیش از یک دهه قدمت دارد که متاسفانه به رغم وعده‌های مختلف، در سال های‌تر مالی دولت‌های قبلی بر زمین مانده بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار