محیط زیست خوزستان از ۲ شرکت کشت و صنعت نیشکر به دلیل آلودگی شکایت کرد

ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌های کارون و باوی علیه ۲ شرکت کشت و صنعت نیشکر بخاطر آتش‌سوزی شبانه مزارع نیشکر و ایجاد آلودگی هوا شکایت کردند.

فرهاد قلی نژاد معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: متاسفانه به رغم مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، برخی از شرکت‌های کشت و صنعت نیشکر در این شرایط مبادرت به آتش زدن مزارع نیشکر و ایجاد آلودگی هوا کردند.

او  افزود: پس از آتش‌سوزی مزارع، صحت آن در گشت و کنترل‌های شبانه ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌های کارون و باوی تایید شده بود.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان در گشت‌های شبانه روزی واحد‌ها و شرکت‌های آلاینده هوا را شناسایی و علیه آن‌ها شکایت و جهت توقف فعالیت اقدامات لازم را پیگیری می‌کند.

طی یک ماه اخیر هوای اهواز و برخی شهر‌های استان در وضعیت ناسالم قرار داشته است هر چند بارندگی‌های اخیر موجب شد تا برای یک روز هوای اهواز و برخی شهر‌ها از آلاینده‌ها پاک شود، اما با گذشت چند روز پس از آن، آلودگی هوا بار دیگر برخی شهر‌های استان را درگیر کرده است.

کمیته اضطرار آلودگی هوای استان طی هفته گذشته با توجه به اعلام وضعیت شرایط سکون و پایداری هوا در هفته جاری توقف آتش‌سوزی مزارع نیشکر در مدت مذکور را مصوب کرد.

مسئولان محیط زیست استان سوزاندن مزارع نیشکر و شلتوک و فعالیت برخی صنایع را از جمله عوامل اصلی آلودگی هوا عنوان کرده‌اند.

براساس این گزارش وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.