وزیر صمت:

برقی سازی اتوبوس‌ها و موتورسیکلت‌ها در اولویت قرار دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت مقوله زیست محیطی طرح برقی سازی خودرو‌های کشور اعلام کرد: برقی سازی اتوبوس‌های عمومی و موتورسیکلت‌های کار در اولویت قرار دارد.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه در حاشیه افتتاح شرکت مهندسی ساخت و کنترل برق و خودر‌وهای برقی مپنا در شهرستان فردیس استان البرز گفت: یکی از نیاز‌های برقی سازی حمل و نقل فراهم کردن زیرساخت است که باید امکان شارژ سریع خودرو‌های برقی را فراهم کرد.

وی ادامه داد: به ۲ علت زیست محیطی و اقتصادی بودن خودرو‌های برقی ناگزیر هستیم به سمت برقی سازی حمل و نقل حرکت کنیم که این کار نقش مهمی در کاهش آلودگی شهر‌های بزرگ دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رفع مشکل محیط زیست و توسعه برق سازی خودرو‌ها از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است.

وی اظهار کرد: در برنامه‌های دولت سیزدهم نیز برای برقی سازی خودروها، منابع لازم اختصاص داده شده است و ما به دنبال این هستیم زیرساخت شارژ برقی را در کل کشور فراهم کنیم.

علی آبادی گفت: در مرحله اول برقی سازی خودرو‌ها تاکید بر حمل و نقل عمومی است چرا که در حمل و نقل عمومی بیشترین حجم آلودگی را داریم. شهرداری‌ها در این موضوع بیشترین همکاری را دارند و شهردار‌های تهران، مشهد و کرج پیشرو هستند.

امروز همزمان سفر رئیس‌جمهور به البرز ۶ طرح تولیدی و اقتصادی در این استان با حضور وزیر صمت بهره برداری می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۵ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
ده سال پیش شهرداری با وام پنج میلیونی چهار درصد میخواست جایگزین موتور بنزینی کنه که جا زد ،،یه باطری اینا بخواد عوض شه ، دوسوم قیمت نو خود موتور درمیاد ،اصلا بدون حمایت برای قشر ضعیف خریدش صرف داره
Iran (Islamic Republic of)
بهنام
۱۴:۴۲ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
دروغ است