فرمانده سپاه استان قم خبر داد

اجرای طرح از جالیز تا آبخیز در قم

سردار موحد گفت: طرح از جالیز تا آبخیز برای کمک به کشاورزی و باغداری منابع طبیعی از سوی بسیج مهندسی عمران قم کلید خورده است.

سردار محمدرضا موحد،فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) قم با اشاره به سهم بسیج سازندگی قم از طرح نهضت ملی مسکن، گفت: عملیات احداث هزار و ۸۰۴ واحد نهضت ملی مسکن توسط بسیج سازندگی سپاه این استان در حال انجام است.

وی  بیان کرد: عملیات اجرایی این واحد‌ها به‌موازات سایر پروژه‌های جاری در شهرک پردیسان در اراضی ۵۶۰ هکتاری در حال انجام است.


ساخت ۵۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد 

فرمانده سپاه استان قم، یادآور شد: ساخت ۵۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد با اعتباری افزون بر ۶ میلیارد تومان نیز توسط سپاه این استان در حال انجام است.

آبرسانی به ۲۰ روستای استان قم

موحد در ادامه گفت: از ابتدای امسال طرح آبرسانی به ۲۰ روستای استان قم با اعتباری افزون بر ۹۰ میلیارد تومان نیز به بهره‌برداری رسیده که طی آن مشکل آب شرب آنها، حل شده است.

وی اظهار کرد: موتورخانه و شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران نیز با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان توسط بسیج سازندگی سپاه استان قم آغاز شده که در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) قم یادآور شد: از ابتدای امسال هزار و ۵۸۶ تن قیر رایگان برای بهسازی آسفالت روستایی و راه‌های بین مزارع به ارزش ۱۷ میلیارد تومان، توزیع شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: قرارداد‌های اجرایی پروژه‌های محرومیت‌زدایی استان قم با قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی کل سپاه، به تعداد ۵۵ پروژه به ارزش ۱۳۳ میلیارد تومان نیز در روستا‌ها و مناطق حاشیه‌ای شهر قم در حال اجراست.

اجرای طرح از جالیز تا آبخیز در قم

موحد با بیان اینکه طرح از جالیز تا آبخیز برای کمک به کشاورزی و باغداری منابع طبیعی نیز توسط بسیج مهندسی عمران قم، کلید خورده است، گفت: این طرح سبب کاهش سیلاب و تقویت آبخوان‌های زیر زمینی و بهبود آبدهی قنوات به طور کمی می‌شود و تاکنون در ۳ روستای قم به اعتباری افزون بر ۲ میلیارد تومان اجرا شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار