راه‌اندازی پنج سرای خلاقیت کودکان

رییس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه با اشاره به راه‌اندازی پنج سرای خلاقیت کودکان به زودی در کرمانشاه، گفت : درخواست راه اندازی ۶ سرای محلی به شورا داده شده است.

ایمان درخشی رییس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه سرانه فرهنگسرا‌ها در کرمانشاه پایین است، گفت : با ارائه یک لایحه به شورا درخواست ۶ سرای محله استیجاری به سازمان فرهنگی شهرداری داده شده تا با کمک مردم راه اندازی شود و از سرانه‌های فرهنگی و اجتماعی بیشتر و بهینه‌تر استفاده شود.

وی افزود: در کنار سایر فعالیت فرهنگی با توجه به اهمیت مسئله دفاع مقدس در استان کرمانشاه محلی برای برنامه‌های ایثار، مقاومت شب‌های شعر مقاومت و گفتگو‌های بین اقشار مختلفی که مربوط به دفاع مقدس هستند در هفته دفاع مقدس افتتاح و راه اندازی شد.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: راه اندازی پنج سرای خلاقیت کودک در پنج فرهنگسرا که به عنوان یک خلع برای افراد زیر ۶ و هفت ساله‌ها انجام گرفته که هم اکنون در دست اقدام است و به زودی راه اندازی و قابل بهره برداری است چرا که این افراد به عنوان آینده‌های مملکت نیازمند توجه بیشتر هستند.

درخشی با اشاره به محتوا‌های اجتماعی و محیطی و لزوم آموزشی بودن آن نیز تاکید کرد: با توجه به اهمیت این مسئله چند اقدام در دستور کار قرار گرفته که یکی از آن‌ها نمایش‌های عروسکی با شخصیت‌های جذاب کودک در قالب شعر و موسیقی با عنوان زنگ شهروندی است که این برنامه در مراحل نهایی خود قرار داشته و به زودی این نمایش‌ها هم در فضای مجازی و هم در مدارس اکران خواهند شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده استفاده از فضای محیطی با استفاده از بیلبورد‌ها با محتوای دیجیتال در حوزه‌های مختلف از جمله پسماند، ترافیک، اخلاق شهروندی، تاب آوری اجتماعی توسط یک گروه تولید محتوای قوی است و در نهایت تهیه موشن گرافی و انتشار در فضای مجازی است.

درخشی با اشاره به وجود خلع‌های فرهنگی و ادبی در شهر کرمانشاه، اضافه کرد: انجام کار‌های فاخر فرهنگی در حوزه‌های مختلف و جمع آوری طرح‌های ادبی، برگزاری جشنواره خوراک و پویش بانیان دانایی شامل ۲ بخش معرفی ۱۰۰ کتاب از طریق بیلبورد‌های شهری و اهدای کتاب از جمله تازه‌ترین برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.