عملیات طوفان خسارت زیادی به رژیم صهیونیستی وارد کرد

امام جمعه بندرعباس گفت: بر اساس آمار‌ها عملیات طوفان الاقصی بیش از ۶۷ میلیارد دلار خسارت به اقتصاد رژیم صهیونیستی وارد کرده است.

 حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس افزود:عملیات طوفان الاقصی نشان داد که نسلی جدید در محور مقاومت ظهور کرده است.

خطیب جمعه بندرعباس گفت:  امروز نظم نوین جهانی به دست محور مقاومت در حال شکل گیری است.

وی افزود:عملیات طوفان الاقصی سنگین‌ترین شکست را به رژیم صهیونیستی در تاریخ ۷۵ ساله آن تحمیل کرد.

امام جمعه بندرعباس گفت: افزایش آمار بیکاری، نیمه فعال و یا غیرفعال شدن بسیاری از واحد‌های صنعتی و مهاجرت بسیاری از صهیونیست‌ها از سرزمین‌های اشغالی به کشور‌های دیگر گوشه‌ای از نتایج عملیات طوفان الاقصی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به ۱۹ آذر و سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) افزود: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی بود بنابراین باید در حوزه‌های فرهنگی به ویژه ارتقاء فرهنگ عمومی تلاش بیشتری از خود نشان دهیم.

خطیب جمعه بندرعباس با انتقاد از توجه کم به نقشه مهندسی فرهنگی کشور که شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال‌های گذشته آن را تصویب کرد گفت: غفلت در حوزه‌های فرهنگی موجب ایجاد مشکلات در حوزه‌های دیگر می‌شود.

وی گفت: یکی از موضوع‌های فرهنگی که باید در هرمزگان به آن توجه شود تلاش در زمینه ارتقاء فرهنگ عمومی مرتبط با ساحل نشینان است.

امام جمعه بندرعباس گفت: حمایت از سمن‌های فرهنگی مردم نهاد یکی از راه‌های ارتقاء فرهنگ عمومی در جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز افزود: یکی از مهمترین مسئولیت‌های ما تربیت نمازخوان است.

خطیب نماز جمعه بندرعباس گفت: وظیفه نظام اسلامی هم این است که شرایط لازم را برای اقامه نماز در جامعه فراهم کند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به مشکل دسترسی مردم هرمزگان به سیلندر‌های گازمایع افزود: متاسفانه شاهد ایجاد بازار سیاه برای فروش سیلندر‌های گاز در استان هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده گفت: مسئولان با اجرای طرح نام نویسی سیلندر‌های گازمایع در حال جلوگیری از هدر رفت انرژی هستند، اما باید شرایطی فراهم شود که مردم بتوانند به آسانی و به صورت آزاد هم سیلندر‌های گاز مایع را خریداری کنند.

خطیب جمعه بندرعباس از مردم هرمزگان نیز خواست با نام نویسی در این طرح و دریافت سهمیه ماهانه سیلندر‌های گاز مایع مشکلات توزیع گاز مایع را کمتر کنند.

وی در پایان خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به آسیب‌های موجود در بازار و تجارت افزود: فعالان اقتصادی بهتر است به سود کم قانع باشند تا آسیبی به توده‌های مردم وارد نشود.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه حاکم اسلامی باید از وضعیت بازار آگاه باشد گفت: نظام اسلامی باید شرایطی را فراهم کند که به فعالان اقتصادی و مردم زیان نرسد.

برچسب ها: نماز جمعه ، بندرعباس
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار