مرکز تخصصی طرح نفس در زنجان راه اندازی شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: مرکز نیکوکاری تخصصی طرح نفس در راستای اجرای طرح بسیار مهم و موفق نجات فرزندان سالم از سقط راه‌اندازی شد.

مشهود تقی لو رمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت:مرکز نیکوکاری تخصصی طرح نفس در راستای اجرای طرح بسیار مهم و موفق نجات فرزندان سالم از سقط راه‌اندازی شد که این اقدام با هدف حمایت از مادرانی که به دلایل نیازمندی‌های آموزشی، تشخیص و درمان پزشکی، معیشتی و ... قصد سقط جنین سالم خود را دارند انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: این مرکز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی استان و مرکز نیکوکاری محله راه‌اندازی شده است.

این مسوول ادامه داد: با اجرای این طرح مهم از مرداد سال گذشته تا کنون ۶۸۳ مادر واجد شرایط در استان شناسایی و از این تعداد ۶۶۹ نفر با مشاوره از سقط جنین منصرف شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: با اجرای این طرح بیش از ۲۵ درصد مادران شناسایی شده تا پایان آبان امسال، تحت حمایت مالی و معیشتی قرار گرفته و حدود ۷۵ درصد مادران هم با مشاوره و دریافت آموزش‌های لازم از تصمیم خود مبنی بر سقط منصرف شدند.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ۲۵۸ نوزاد متولد شدند اظهار داشت: طرح نفس در زنجان موفقیت ۹۸ درصدی داشته که نتیجه برنامه ریزی خوب، منسجم و همکاری‌های بین بخشی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به نام موسسه نیکوکاری مرکز نفس استان زنجان به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۴۹۶۲۵۸ یا شماره حساب ۸۸۱۳۵۳۴۴۳ یا شماره شبای ۸۸۰۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ بانک ملی ایران، شعبه امداد ولایت واریز کنند.

برچسب ها: طرح نفس ، حمایت مالی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.