امام جمعه کرمانشاه:

آبرویی برای مدعیان حقوق بشر نمانده است

امام جمعه کرمانشاه گفت : آبرو و حیثیتی برای استکبار، فرهنگ و تمدن غرب، آمریکا و اروپا به‌عنوان مدعیان حقوق بشر باقی نمانده است.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری امام جمعه کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه امروز که در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد با دعوت همگان به تقوا و یاد خداوند، با اشاره به آیات سوره کوثر که در شأن حضرت فاطمه (س) است، گفت : کوثر به معنای خیر کثر و زیاد است، لذا مفسریان در تفسیر این آیات شریفه به سراغ خیر کثیر رفته‌اند.

وی با بیان اینکه خطاب سوره کوثر به وجود پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد (ص) است، تصریح کرد: خدای متعال به احترام پیامبر کوثر را به ایشان عطا کرده که امروز نسل بزرگ و کثیرالعدد پیامبر که همان سادات هستند در دنیا پراکنده است.

امام جمعه کرمانشاه خطبه‌های این هفته نماز جمعه در جمع کرمانشاهی‌ها به یادآوری ۱۹ آذرماه، روز جهانی حقوق بشر، خاطرنشان کرد: در این روز‌ها آبرو و حیثیتی برای استکبار، فرهنگ و تمدن غرب، آمریکا و اروپا به‌عنوان مدعیان حقوق بشر باقی نمانده است.

وی گفت: این جنایتی که رژیم صهیونیستی با حمایت و حضور مستقیم غرب از جمله آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی مرتکب شده و سبب شهادت ۱۷ هزار انسان بی‌گناه شده؛ چه حقوق بشری است. 

حجت‌الاسلام غفوری تصریح کرد: جهان در حال تغییر است و در حال تشکیل نظم نوینی با محوریت ملت‌های محروم و مستضعف به‌خصوص در غرب آسیا است؛ طوفانی در غرب آسیا رخ داده که شعاع آن تمام دنیا را فرا گرفته برای اینکه پرچم حقوق بشر را خود ملت‌ها می‌خواهند بلند کنند نه سرمایه‌داران صهیونیستی که هر کجا منافع آن‌ها اقتضا کنند از عنوان حقوق بشر استفاده کنند.

وی افزود: استکبار می‌خواهد به بهانه حقوق بشر دولت‌های آزاده و استقلال‌طلب همچون نظام مقدس جمهوری اسلامی و نظام‌های مستقل را با بحران هویت مواجهه کنند و از آن با استفاده از امپراطوری رسانه‌ای که در تملک صهیونیسم جهانی است به عنوان چماقی علیه دولت‌ها و ملت‌های مستقل استفاده کنند.

حجت‌الاسلام غفوری اضافه کرد: طوفان‌الاقصی به فرموده مقام معظم رهبری جدول سیاست‌های آمریکا در منطقه را بهم ریخته و ان‌شاءالله با ادامه آن جدول سیاست آمریکا محو خواهد کرد.

وی گفت: طوفان‌الاقصی هسته‌های مقاومت جهانی را در سرتاسر عالم به نحوی فعال کرده که حداقل در ۶۰ کشور دنیا شاهد تظاهرات گسترده علیه آمریکا و سیاست‌های آمریکایی و غرب بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه یادآور شد: طوفان‌الاقصی طرح‌های خاورمیانه جدید طراحی شده از سوی آن‌ها و تلاش‌های آمریکا در توطئه‌های همچون معامله قرن برای نابود کردن دنیای اسلام؛ همه را جلوی چشم آن‌ها دفن کرد.

حجت‌الاسلام غفوری خاطرنشان کرد: طوفان الاقصی نه تنها در غرب آسیا بلکه در کل دنیا طوفان آمریکا‌زدایی برپا کرده و شعار مردم شده است.

وی در بیان مناسبت ۲۰ آذرماه، تصریح کرد: در ۲۰ آذرماه سال ۱۳۶۰ آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب توسط منافقین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام (ره) در خصوص شخصیت شهید دستغیب، اضافه کرد: امام راحل (ره) فرمودند؛ شهید دستغیب معلم اخلاق و مهذب نفوس بودند که انسان‌ها از نظر اخلاقی و تهذیب نفس تربیت می‌فرمود.

حجت‌الاسلام غفوری ادامه داد: شهید دستغیب به انقلاب اسلامی به‌عنوان یک حرکت معنوی به تمام معنا نگاه می‌کرد و می‌فرمایند؛ «انقلاب اسلامی زمانی فراگیر می‌شود که در وجود هر یک از انسان‌های اهل جامعه ما انقلاب معنوی رخ دهد»، ایشان انقلاب اسلامی را میراث انبیا و اولیا در طول تاریخ می‌دانستند که به مردم زمان ما به ارث رسیده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره هفدهمین شهید مدافع حرم «محمدعلی عطایی‌شورچه» از حضور پرشور مردم شهرستان کنگاور در مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید بزرگوار در روز چهارشنبه (۱۵ آذرماه جاری) تشکر و قدردانی کرد و گفت: این حضور پرشور در مراسم تشییع شهید والامقام نمایش قدرتی در برابر توطئه‌های دشمنان بود .

برچسب ها: ولی فقیه ، امام جمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.