رصد منابع آلاینده زیست محیطی در منطقه یک/ با ۳۹ واحد متخلف برخورد شد

رصد منابع آلاینده زیست محیطی در صنوف مختلف منطقه یک انجام و با ۳۹ واحد متخلف محیط زیست طبق دستورالعمل معرفی و کنترل منابع آلاینده برخورد قانونی شد.

احسان خیراتیان صفایی؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک اظهار کرد: مطابق دستورالعمل صادر شده از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با عنوان "معرفی و کنترل منابع آلاینده محیط زیست شهر تهران"، مبنی بر کاهش و کنترل معضلات محیط زیستی، جلوگیری از تخلفات محیط زیستی و نظارت بر فعالیت‌های صنعتی، کارگاهی، صنفی، خدماتی و همچنین پروژه‌های شهری، عمرانی و صنعتی، انجام آزمایشات جهت تعیین میزان آلایندگی منابع شناسایی شده، از طریق آزمایشگاه معتمد از مردادماه سال جاری آغاز شده است.

وی افزود: از ۳۹ منابع آلاینده شناسایی شده تاکنون ۱۵ مورد که نیاز به آزمایش داشتند مورد نمونه‌برداری قرار گرفتند و بیش از ۲۵ مورد اقدام به رفع آلایندگی‌های خود کردند و موارد باقی مانده که هنوز اقدامی انجام نداده‌اند در صورت عدم رفع آلایندگی تا مهلت داده شده از طریق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اقدام و پلمب می‌شوند.

صفایی افزود: آلایندگی‌های موجود در زمینه آلودگی هوا، صوت، آب و خاک مورد بررسی قرار می‌گیرند که بیشترین مکان‌های آلوده‌کننده که شناسایی و اقدام شده است شامل کارواش‌ها، تعمیرگاه‌های ماشین، رستوران‌ها و... بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار