با مجوز وزارت خارجه مصر انجام می‌شود؛

ارسال محموله‌های بشردوستانه به غزه

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌ صلیب سرخ گفت: وزارت امور خارجه مصر باید برای ارسال و ترخیص محموله‌های بشردوستانه در غزه، چراغ سبز نشان بدهد.

«جاگان چاپاگان»، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌ صلیب سرخ در نامه‌ای در پاسخ به نامه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، ضمن قدردانی از کمک‌ها و حمایت‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم غزه، از هماهنگی مستمر با رئیس جمعیت هلال احمر مصر به منظور لغو فرآیند اخذ روادید و فراهم کردن امکانات تحویل کمک از سوی ایران خبر داد.

در بخشی از نامه جاگان چاپاگان آمده است: «از جمعیت هلال‌احمر ایران و مردم جمهوری اسلامی ایران به خاطر تلاش‌های بی شائبه‌تان برای تأمین کمک‌های بشردوستانه که بسیار مورد نیاز بحران غزه است، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

دفتر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر با کمک نمایندگی فدراسیون بین‌المللی در ایران و همچنین تیم‌های لجستیک در حال هماهنگی به منظور یافتن راه حل‌های ممکن در زمینه ارسال کمک‌ها و احداث ٣ بیمارستان سیار است. همچنین ما روزانه مشغول هماهنگی با رئیس جمعیت هلال احمر مصر به منظور لغو فرآیند اخذ روادید و فراهم نمودن امکانات تحویل کمک از سوی ایران هستیم.

واضح و مشخص است، فعال اصلی که قادر به دادن چراغ سبز به تلاش‌های مشترک ما جهت ارسال و ترخیص محموله‌های بشردوستانه و حضور کارشناسان است، وزارت امور خارجه مصر است؛ لذا، موجب امتنان خواهد بود که از یکدیگر با انجام دو اقدام حمایت کنیم. از کمک‌های سخاوتمندانه و بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران و علاوه بر آن حمایت و پشتیبانی به موقع از مردم غزه تشکر می‌کنیم.»

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۲ ۱۸ آذر ۱۴۰۲
فعلا که میره تو مصر بعدم معلوم نمیشه چی میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۷ ۱۸ آذر ۱۴۰۲
خودمون تو گرونی هستیم بعضی ها نون شب ندارن اونوقت هلال اهمر کاسه داغتر از اش شده
آخرین اخبار