تصمیم هند برای ساخت یک پایگاه در ماه تا سال ۲۰۴۷

رئیس آژانس اکتشافات فضایی هند نقشه راه یکپارچه اکتشاف ماه را با طرح بلندمدت ایجاد یک پایگاه روی ماه حوالی سال ۲۰۴۷ تشریح کرد.

به نقل از اسپیس، رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) در یک سخنرانی در روز ۲۸ نوامبر یک نقشه راه موقت و یکپارچه برای کاوش ماه ارائه کرد. این طرح بر اساس دستاورد‌های اخیر هند در ماه و پیشرفت جاه طلبی‌های انسان در پرواز‌های فضایی است.

هند با انجام ماموریت چاندرایان-۳ به پنجمین کشوری تبدیل شد که در سال جاری فرودی رباتیک بر روی ماه داشته است. به دنبال آن، نارندرا مودی (Narendra Modi) نخست وزیر این کشور در ماه اکتبر گفت که هند باید «اهداف جدید و جاه طلبانه» از جمله رساندن فضانوردان روی ماه تا سال ۲۰۴۰ را دنبال کند.

ایجاد یک پایگاه برای هند در ماه در دهه ۲۰۴۰

رئیس آژانس اکتشافات فضایی هند نقشه راه یکپارچه اکتشاف ماه را با طرح بلندمدت ایجاد یک پایگاه روی ماه حوالی سال ۲۰۴۷ تشریح کرد.

ماموریت‌های مشخص شده شامل ارسال یک ماه‌نورد مشترک هندی و ژاپنی به نام لوپکس (LUPEX) و تلاش برای بازگرداندن نمونه‌های ماموریت چاندرایان-۴ (Chandrayaan-۴) از ماه به زمین است.

چنین کاری با تصور ایجاد یک پایگاه سرنشین‌دار به رهبری ناسا در مدار ماه، فرود انسان روی ماه و در نهایت ایجاد یک پایگاه روی ماه پیش‌بینی شده است.

یک فضاپیمای نسل بعدی (NGLV) برای تسهیل برخی از این ماموریت‌ها توسعه خواهد یافت. این موشک جدید تا حدی قابل استفاده مجدد خواهد بود.

این طرح‌ها آزمایشی هستند، اما تفکر آژانس فضایی هند را آشکار می‌کنند و نشان از جاه طلبی‌های بلندمدت آن دارند. به طور دقیق‌تر، این آژانس در حال حاضر در حال آماده‌سازی ماموریت‌های آزمایشی به عنوان گامی به سوی یک ماموریت مداری سرنشین‌دار با فضاپیمای گاگانیان (Gaganyaan) خود است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۶ ۱۸ آذر ۱۴۰۲
هندیا هیچی نمیگن پا برهنه می‌گردن اینا میخوان برن کره ماه ؟؟