دید افقی در گردنه زمزیران مهاباد به کمتر از ۷ متر کاهش یافت

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیظ دید افقی در گردنه زمزیران این شهرستان را به کمتر از ۷ متر کاهش داده و موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه شده است.

 رحمت نویدنیا رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: هم اکنون بر اثر مه غلیظ دید افقی در گردنه‌های زمزیران در محور مهاباد - سردشت به کمتر از ۷ متر و قره‌بلاغ در محور مهاباد - بوکان به کمتر از ۱۵ متر کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: جز پدیده مه غلیظ، مشکل دیگری در محور‌های مواصلاتی این شهرستان وجود ندارد، اما طبق پیش‌بینی هواشناسی مهاباد، احتمال بارش باران و برف در جنوب آذربایجان‌غربی وجود دارد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد ادامه داد: با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محور‌های مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به حرکت کنند.

نویدنیا از مسافرانی که این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، خواست قبل از سفر، از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن گویای ۱۴۱ و یا شماره ثابت ۴۲۴۲۲۵۵۹ آگاهی پیدا کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.