بارندگی‌ها در آذربایجان‌غربی تشدید می‌شود

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: سامانه بارشی در استان از امروز به صورت موقت تقویت شده و بر گستره و شدت بارش‌ها افزوده خواهد شد.

مهدی صابری رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با تضعیف فعالیت امواج تراز میانی جو روز جمعه جوی آرام در استان وجود داشت، ولی از امروز با تشدید بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و لغزندگی در جاده‌ها وجود دارد.

وی اضافه کرد: همچنین احتمال مه صبحگاهی و کاهش دید در محور‌های مواصلاتی پیش بینی می‌شود.

صابری با اشاره به کاهش دما از ابتدای هفته در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سلماس با یک درجه زیر صفر سردترین و ارومیه با ۱۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بودند که این ارقام در هفته جاری با کاهش قابل توجه مواجه خواهند شد.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: لازم است تدابیر لازم در زمینه کاهش دما در دامداری و مرغداری‌ها و گلخانه‌ها اخذ شود.

وی از شهروندان خواست تا اطلاع ثانوی و پایان بارش‌ها و ناپایداری هوا از تردد و اتراق در حواشی رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند و از چرای دام و حضور در کوهپایه‌ها و نقاط مرتفع خودداری کنند.

صابری با اشاره به اینکه این شرایط تا روز یکشنبه در استان پایدار است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهر‌های شمالی استان بارش‌های پراکنده ثبت شده که حداکثر آن یک میلی متر بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.