رهایی ۲ محکوم به قصاص در شهرستان آمل

۲ محکوم به قصاص نفس، در راستای پویش «به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم»؛ در شهرستان آمل از دار مجازات رهایی یافتند.

حجت‌اسلام محمدصادق اکبری رییس کل دادگستری مازندران گفت: در راستای پویش «به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم» و با تلاش‌های مستمر اعضاء و کارکنان شعبه‌ی صلحی شورای حل اختلاف مستقر در زندان و پیگیری‌های مداوم دادستان محترم عمومی و انقلاب و مسوولین زحمتکش زندان آمل و نیز همکاری و مساعدت خیرین آملی، گذشت و رضایت اولیای دم مقتول، اخذ شده و به همین لحاظ، ۲ محکوم به قصاص نفس، از دار مجازات رهایی یافتند.

او افزود: اجرای دقیق سیاست‌های ابلاغی از سوی مرکز حل اختلاف، نظیر؛ پویش‌های مناسبتی منتهی به تحقق مصالحه در پرونده‌های متعدد و نهایتاً آزادی زندانیان، از مهمترین دستاورد‌های اعضای محترم شعب شورا‌های حل اختلاف سراسر استان بوده است.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص عفو و گذشت، از اقدام انسان‌دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت و اعلام رضایت، زمینه‌ی توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم آوردند، قدردانی و ابراز امیدواری کرد این سنت حسنه، در همه‌ی پرونده‌ها تسری یابد.

بر اساس این گزارش، دو زندانی مذکور بابت ارتکاب قتل عمد، محکوم به قصاص نفس شده و از سال ۱۳۹۶ تاکنون، در زندان بسر می‌بردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار