زاکانی مطرح کرد؛

تبدیل ۷۸۳ کیلومتر مسیر به ۵۳ کیلومتر در اصلاح‌های تقاطعی 

شهردار تهران گفت: اصلاح‌های تقاطعی در تهران ۷۸۳ کیلومتر مسیر را به ۵۳ کیلومتر کاهش می‌دهد و روزانه یک میلیون لیتر مصرف سوخت را در تهران کاهش می‌دهد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک گفت: در ایام تلخ و پر افتخاری قرار داریم، تلخ به دلیل جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا و پر افتخار از باب ایستادگی جریان مقاومت و بیداری عموم مردم در سراسر جهان که از ویژگی‌های لطف و عنایت الهی این بیداری و آگاهی است. ان‌شاءالله که زودتر این پرونده جنایت و جنایتکاری خاتمه پیدا کند و شاهد پیروزی مقاومت باشیم.

وی افزود: پروژه‌ای که امروز با حضور دستگاه‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسد به صورت سرجمع ۱۴۵ میلیارد تومان قیمت پروژه است و این دو پروژه در قالب ۹۸ ایستگاه تقاطعی قرار دارد که وعده داده بودیم.

به گفته زاکانی، در همین راستا ۱۱ اصلاح در سال گذشته انجام شد و برای امسال نیز ۲۳ اصلاح هدف‌گذاری شده بود که تاکنون ۱۸ اصلاح انجام شده که می‌تواند مسیر شهروندان را کاهش دهد و در وقت، هزینه و انرژی آنها صرفه جویی کند.

وی ادامه داد: در مجموع ۷۸۳ کیلومتر مسیر را این اصلاح‌های تقاطعی به ۵۳ کیلومتر تبدیل می‌کند و روزانه یک میلیون لیتر مصرف سوخت را در تهران کاهش می‌دهد. در نهایت نیز حاصل این کار باعث می‌شود ۷۲۰ کیلومتر مسیر مردم نزدیک‌تر شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه پروژه زیرگذر کوهک و راستگرد پل گل‌ها ۲۱ کیلومتر مسیر مردم را کوتاه‌تر می‌کند، افزود: قطعا با این پروژه مردم در پیچ و خم خیابان‌ها وقت کمتری صرف می‌کنند. امیدواریم با تسریع کار، الباقی این پروژه‌ها نیز زودتر خاتمه پیدا کند و شرایط مطلوب‌تری برای شهروندانمان فراهم کنیم. هر یک از این پروژه‌ها زحمتی را از شهروندان شهر کم می‌کند. وعده مدیریت شهری این بود که در همه ابعاد شهر در مسیر تحول قرار گیریم و به بهترین وجه خدمت خود را ارائه کنیم.

زاکانی ادامه داد: امسال برگ زرینی در طول تاریخ مدیریت شهری به ثبت رسید به شکلی که عمده اعتبارات شهر به سمت حمل و نقل عمومی انتقال داده شد که می‌تواند اقدامات خوبی را رقم بزند. استفاده از سوخت‌های فسیلی در شهر با شروع فصل سرما هر ساله ما را با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌کند. لذا کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی باید در دستور کار قرار گیرد که یک وجه آن برقی سازی است. لذا باید از دولت که در این بخش همت خود را استوار کرده و برقی‌سازی را از کانون تهران آغاز کرده قدردانی کنم.

وی ادامه داد: در دو سال و سه ماهی که در شهرداری هستیم اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل رخ داده اما کفایت مردم ما را نمی‌کند؛ اما بسته‌ای که در دستور کار قرار گرفته است تهران را متحول می‌کند. لذا در ماه‌های آتی و سال آینده چهره شهر در این حوزه متحول می‌شود و کارهای به زمین مانده از سال‌های گذشته به همت بخش‌های مختلف در حال گره گشایی است.

وی ادامه داد: در افتتاح متروی پرند و استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی کار بزرگی انجام شد و آثار آن را در نقل و انتقال مسافرین خواهیم دید. انتقال ایمن همراه با آرامش و امیدواریم این خدمت هر روز افزایش پیدا کند.

زاکانی  با اشاره به اخبار منتشر شده در رابطه با عدم ثبت رقم ۱۷ هزار میلیارد تومان در سامانه شفافیت با اعلام اینکه ما در شهرداری سه سرفصل داریم که شامل تخصیص منابع، اجرای پروژه‌ها و نشاندن منابع در چارچوب‌های مالی است، گفت: از ابتدای سال مسیری جهش وار را پیش می‌بریم و این ۱۷ هزار میلیارد تومان فاصله بین تخصیص اولیه اعتبار با گام سوم یعنی به هزینه نشاندن پروژه‌هاست؛ به همین دلیل در طول سال مالی دولت و دستگاه‌های اجرایی پایان اردیبهشت ماه برای نشستن هزینه در حساب‌ها مشخص می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه باید برای کسانی که به اذهان مردم آسیب می‌زنند، تأسف خورد؛ افزود: برخی با ذوق‌زدگی این موضوع را مطرح کردند در حالی که ۱۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌ها هزینه شده و در حساب‌ها مشخص خواهد شد.

زاکانی با تأکید بر اینکه تمام پیش پرداخت‌ها در قالب همان ۱۷ هزار میلیاد تومان است، اظهار کرد: برای خط ۱۰ مترو تا امروز چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش پرداخت و کارکرد انجام دادیم و یا برای خرید اتوبوس از همین منبع پرداخت کرده‌ایم که هنوز به هزینه ننشسته است. در مجموع امیدواریم این اقدامات دستخوش امور سیاسی قرار نگیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۲ ۱۸ آذر ۱۴۰۲
لایک داری
آخرین اخبار