از بانوی آفتاب تا بانوی نور در ایام شهادت بانوی دو عالم از قاب صدا و سیمای گلستان

صدا و سیمای گلستان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) ویژه برنامه‌هایی را در معاونت‌های مختلف این مرکز تدارک دیده است.

معاونت سیمای گلستان با ویژه برنامه «بانوی آفتاب» به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدروح الله بنی عقیل در ۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای بصورت ضبطی از سیمای گلستان پخش می‌شود.

بانوی آفتاب از ۲۴ آذر با اجرای محمد علی کردمصطفی و بخش‌هایی از قبیل گزارش مردمی، پخش مداحی و موسیقی و تصویر مذهبی روی آنتن می‌رود.

دستیار تهیه غدیر فدایی و رحمت الله مازندرانی، تدوین و منشی صحنه مهدی حکیمی، نور پرداز هادی بیات، تصویربرداران ایوب ابری، حسینعلی افخمی، محمدرضا مارزلو و سمیه پاسندی است. همچنین سیمای گلستان سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد و حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی را در ۵ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای به ترتیب بعد از نماز مغرب و عشاء و ساعت ۲۲:۰۰ به سمع و نظر بینندگان همیشه همراه می‌رساند.

معاونت صدای گلستان برنامه‌های «بانوی نور» و «شمیم یاس» را ۲۶ آذر به ترتیب ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۱:۰۰ به تهیه کنندگی شهده شاکری نژاد به صورت زنده با بخش‌های مختلفی از جمله پخش گزارش مردمی، بررسی سیره و روش زندگی صدیقه شهیده همچنین بیان فضایل و ذکر مناقب و مصائب ایشان در پیروی از ولایت و تربیت اسوه گان و سرآمدان خلقت فرزندانی آگاه، شایسته و برومند در محتوا و موضوع برنامه‌ها خواهد بود.

همچنین شمیم یاس ساعت ۱۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰ به تهیه کنندگی زهرا نوری بصورت زنده با بخش‌های متنوعی با حضور کارشناسان مذهبی حاضر در برنامه پیرامون ابعاد شخصیتی و رفتار‌های پیامبرگونه ایشان گفتگو و مداحی و مرثیه سرایان در سوگ و فراق ایشان افاضه فیض به سمع شنوندگان همیشه همراه می‌رسد.

همچنین رادیو گلستان ویژه برنامه «فاطمه فاطمه است» را به تهیه کنندگی مینا رهروان، «بانوی آب» را به تهیه کنندگی عباس رسول آبادی، «شاخه طوبا» را به تهیه کنندگی ارمغان سرایداری، «یار در خانه» را به تهیه کنندگی رابعه اخلومدی، «نوای دل» را به تهیه کنندگی علی نصرالله پور و «نمایش هفته» را به تهیه کنندگی سیف الله صادقی از ۲۵ تا ۲۸ هر کدام به مدت ۳۰ دقیقه ویژه شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) روی موج رادیو گرگان به سمع شنوندگان می‌رسانند.

همچنین رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه «سایریاراولکام» به طور ویژه در سه روز به مدت ۱۲۰ دقیقه به تهیه کنندگی لطیفه دوجی، عبدالطیف گرکز و احمد قرنجیک در قالب سخنرانی و مشارکت مخاطبان و گفتگو کارشناسان مذهبی، «چشمه ایمان» ۲ تا برنامه ۲۵ دقیقه‌ای با حضور کارشناس مذهبی، «خانه و خانواده» ۲ تا برنامه ۱۵ دقیقه ای، «در محضر آفتاب» یک برنامه ۱۰ دقیقه‌ای در قالب دیدگاه رهبری از شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س)، نغمه (یادلاما) ۲۰ دقیقه و «در آینه شعر» یک برنامه ۵ دقیقه‌ای از رادیو برونمرزی پخش می‌کند.

معاونت‌های خبر و فضای مجازی نیز هر کدام همراه با دیگر معاونت‌های صدا و سیمای گلستان ویژه برنامه‌هایی را برای شهادت بانوی دو عالم تدارک دیده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.