امیر صباحی‌فرد: پهپاد‌های کرار مسلح به موشک مجید در مدار عملیاتی قرار می‌گیرند

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: پهپاد‌های کرار مجهز به موشک مجید به مناطق مختلف پدافندی در کشور اعزام خواهند شد.

امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه مراسم الحاق ده‌ها فروند پهپاد کرار مسلح به موشک مجید که در دانشگاه افسری خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: خداوند متعال را شاکریم که توانستیم برگ زرینی بر افتخارات نیروی پدافند هوایی ارتش اضافه کنیم.

وی ادامه داد: در رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از تحقیقات زیاد و کار‌های علمی، دانشی، شبانه روزی به طور مشترک بین نیروی پدافند هوایی ارتش و متخصصین وزارت دفاع، طی یک سال موفق شدیم برای اولین بار در کشور عزیزمان پروژه پهپاد مسلح با موشک مجید را انجام دهیم؛ ما دستور فرماندهی معظم کل قوا را داشتیم مبنی بر اینکه بایستی به تولید انبوه برسد و در توان رزم نیروی پدافند هوایی ارتش قرار گیرد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: ما در این مدت کوتاه فرمان فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) را انجام دادیم و مراسم الحاق تعداد زیادی از پرنده‌های بدون سرنشین مسلح به موشک مجید را انجام دادیم. این پهپاد‌ها به عنوان نمونه به مناطق مختلف پدافندی در کشور اعزام خواهند شد و در مدار عملیاتی در توان رزم نیروی پدافند هوایی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: هواپیما‌ها و پهپاد‌های بدون سرنشین به لحاظ قیمت قابل قیاس با هواپیما‌های با سرنشین نیستند؛ بنابراین ما می‌توانیم با قیمتی بسیار پایین‌تر، کاری که بایستی یک هواپیمای با سرنشین انجام دهد با پهپاد‌های بومی و کاملاً ایرانی، می‌توانیم کار‌ها را انجام دهیم و از امکاناتی که دارند را استفاده کنیم.

امیر صباحی فرد درباره کشور‌های صاحب این توانمندی گفت: این دستاورد برای اولین بار در ایران رونمایی شد و برای اولین بار در چرخه عملیاتی قرار می‌گیرد؛ در دنیا نیز چند کشور انگشت شمار دارای این توانمندی هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۳ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
من بازشسته لشکری چی جایی سراغ نداری برم کارگری خرج و زن و بچه ام در بیارم عمری خدمت کردم شدم ماهی 8تومان
Iran (Islamic Republic of)
پریسا طباطبایی
۱۳:۲۹ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
تشکر ‌‌و سپاس‌ بابت تقویت بنیه دفاعی و دستاوردهای جدیدبه‌پدافندهوایی به امید روزهای خوب وارزوی موفقیت ‌‌برایپدافند هوایی ‌ا رتش‌ایران‌سربلندازپیگیری‌وجدیت‌فرمانده‌پدافندهوایی‌ارتش هم‌کمال‌تشکر راداریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۵ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
ارتشیهای عزیز دمتون گرم خدا قوت
آخرین اخبار