راه اندازی مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت در هرمزگان

نخستین شعبه استانی مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت هرمزگان در بندرعباس آغاز به‌کار کرد.

نخستین شعبه استانی مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت هرمزگان با هدف پژوهش تخصصی بر حوزه‌های بیمه‌ای در بندرعباس آغاز به‌کار کرد.

محمد عفت پناه رییس مرکز ملی تحقیقات سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ درصد اطلاعات حوزه سلامت جمعیت کشور در سازمان بیمه سلامت موجود است گفت: علاوه بر انجام مطالعات تحقیقاتی، برگزاری کنفرانس‌های علمی، ترجمه آثار و کتاب‌ها و مقاله‌های خارجی و ایده‌های پژوهشی و ارائه عناوین پژوهشی کاربردی در مراکز تحقیقات انجام شده و از حمایت سازمان بیمه سلامت برخوردار می‌شوند.

او گفت: برای انجام پروژه‌ها در سطح ملی، محدویتی وجود ندارد و پس از تصویب، هزینه آن در تهران پرداخت می‌شود و طرح‌های استانی نیز با تصمیم‌گیری در شورای پژوهشی استان مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان نیز گفت: در بحث پژوهش، تنها بهداشت و درمان مورد توجه نیست بلکه هدف نگاه جامع و کلان برای راه‌اندازی مرکز بین المللی تحقیقاتی بیمه است تا در همه زمینه‌های موجود در استان از جمله پالایشگاه و کشتیرانی و سایر صنایع پژوهش انجام شود.

علی علیزاده افزود: در تشکیل و راه‌اندازی کمیته پژوهشی سعی شده با انتخاب آگاهانه و همکاری اساتید دانشگاه‌های استان مطالعات و تحقیقات مداخله‌گر انجام شود.

نخستین مسوول مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت هرمزگان نیز گفت: پیش از راه‌اندازی رسمی این مرکز در بندرعباس طی دوره آزمایشی اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد.

فاطمه نوروزیان، تهیه ۹ ایده، طرح و طرح پژوهشی کامل توسط کمیته پژوهش بیمه سلامت هرمزگان را از دلایل انتخاب بندرعباس به عنوان نخستین شعبه استانی مرکز ملی تحقیقات سلامت دانست.

او گفت: هم‌اکنون در کنار کمیته پژوهشی، ۶ کمیته زیرشاخه نیز فعالیت خود را با تمرکز بر موضوعاتی مانند کاربرد هوش مصنوعی در مباحث بیمه‌ای و سلامت و طراحی نرم‌افزار نسخه‌نویسی آغاز کرده‌اند.

برچسب ها: بیمه سلامت ، پژوهش
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار