شیوع بیماری‌های خطرناک در غزه حتمی است

روزنامه هاآرتص در خبری اعلام کرد، نشانه های اولیه ای از شیوع بیماری های بسیار خطرناک در نوار غزه وجود دارد.

به اعتقاد یک رسانه عبری زبان شیوع بیماری‌های بسیار خطرناک در نوار غزه بسیار محتمل بوده و پزشکان در خون اسرای آزاد شده اسرائیلی ویروس‌های خطرناکی را یافته‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است ، آزمایش خون شماری از اسرای آزاد شده از غزه نشان داد که ویروس های خطرناکی را در خون خود دارند.

ظاهرا این ویروس های به شدت خطرناک از طریق آب شرب نوار غزه وارد بدن این افراد شده است در حالی که کمبود آب و غذا در کنار فشار بسیار زیادی که بر روی مراکز درمانی وارد می‌شود باعث شده است تا شرایط بهداشتی در نوار غزه به شدت بحرانی شود.

در بخش دیگری از گزارش این رسانه توصیه شده است که اسرائیل هماهنگ کننده  کمک‌های بشر دوستانه ای را با همکاری آمریکا برای جلوگیری از وقوع چنین امری منصوب کند، به پیشنهاد هاآرتص فرد مذکور نباید مانند آنچه که در کرانه باختری وجود دارد، یک فرد نظامی باشد، بلکه این فرد باید غیر نظامی بوده و خود را با سیاست‌های کابینه امنیتی هماهنگ کند.

هاآرتص همچنین در پیشنهاد دومی به مسئولین رژیم صهیونیستی توصیه کرد هر چه زودتر و بدون فوت وقت زمینه آزادی اسرای اسرائیلی را فراهم کند، چون با توجه به شرایط غزه وقتی برای از دست دادن وجود ندارد.

گفتنی است سازمان‌های بین المللی وابسته به سازمان ملل متحد به شکل روزانه نسبت به بدتر شدن اوضاع بهداشتی و غذایی در نوار غزه هشدار داده و تاکید دارند که تمامی ساختاری بهداشتی و زیر ساخت های عمومی در این منطقه از بین رفته است.

در یکی از آخرین هشدارها برنامه جهانی غذا اعلام کرد، خطر وقوع گرسنگی در غزه بسیار زیاد است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۲۳:۴۱ ۱۹ آذر ۱۴۰۲
لعنت خدا بر نتانیاهو
آخرین اخبار