ثبت بیش از ۱۳۰۰ محصول فناورانه در سامانه وزارت علوم

معاون فناوری وزیر علوم گفت: ۱۳۰۰ محصول و بیش از هزار شرکت در سامانه جان به ثبت رسیده است و ۲ هزار و ۸۸ محصول در نمایشگاه پژوهش نمایش داده می‌شود.

سجاد محمد‌علی‌نژاد٬ معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در مراسم بیست و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گفت: یکی از اهداف وزارت علوم تقویت زیست بوم فناوری است و ارتباط و تعامل خوبی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور شده است. 

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با بیان این که در حال حاضر ۱۳۰۰ محصول و بیش از هزار شرکت در سامانه جان به ثبت رسیده است تصریح کرد: ۲ هزار و ۸۸ محصول در نمایشگاه پژوهش در معرض نمایش قرار داده می‌شود که ۵۱ محصول جدید در حوزه‌های مختلف فناوری‌های دارویی، تجهیزات پزشکی، هوافضا و فوتونیک هستند و هزار و ۴۵۰ محصول مربوط به دانشگاه‌ها هستند.

وی با اشاره به این که حوزه علم و فناوری رو به ارتقاء و پیشرفت ادامه داد: ۱۲هزار و ۱۶۰ واحد فناور در کشور فعال هستند که ۱۱۳ هزار و ۹۹۸ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند. 

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم تصریح کرد: ۵۷ محصول در مرحله ارزیابی برای رونمایی قرار دارد که احتمالا رونمایی ۲۵ محصول در نمایشگاه هفته آینده انجام خواهد شد. ۱۵ مورد کارگاه تخصصی هم برای پژوهشگران در حاشیه نمایشگاه با موضوع سامانه نان، چالش‌های تجاری‌سازی و پروانه بهره‌برداری واحدهای فناور برگزار خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار