هم اکنون ۱۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند و یک مورد جدید فوتی ناشی از این بیماری در استان گزارش شده است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۳۹۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۸ هزار و ۲۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۵۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۶۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
هم اکنون ۱۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند که از این تعداد، ۴ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۲۰ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۷ هزار و ۲۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۱۱ دز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۴ دز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۶ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.