رئیس مرکز تحقیقات بتن گفت: ۲۰ درصد از ساخت وسازهای کشور بتنی نيست که همین امر مقاومت ساختمان‌ها را در برابر زلزله و آتش‌سوزی کاهش می‌دهد.

احمد وند رئیس مرکز تحقیقات بتن در نشست خبری گفت: دغدغه جامعه ما کیفیت تولید بتن با دوام و مقاوم است و باید با مدیریت سیستماتیک به این موضوع نگاه کنیم  تا  این سازه‌ها مقاوم دربرابر زلزله و آتش سوزی باشند.

به گفته  وی  ۲۰ درصد از ساخت وساز‌ها بتنی نیست و همین موضوع باعث شده است که  این ساختمان‌ها در برابر زلزله و سایر حوادث مقاوم نباشند.

او می‌گوید:  ما نماینده ایران در سازمان ایزو هستیم که آمار‌ها نشان می‌دهد  بتنی با کیفیتی که ایران تولید می‌شود که تمامی استاندارد‌های ایزو را دارد.

احمدوند گفت: ساختمان‌هایی که تا به امروز ساخته شده بدون استفاده از ظرفیت‌های تکنسین‌های ماهر بوده است.  

رئيس مركز تحقیقات بتن و عضو شورای تدوین مقررات ملی ساختمان گفت:  تصویب قانون آموزش فعال مهارتی اشتغال و بکارگیری فن ورز ماهر (تکنسین) منافع ملی بسیار ضروری است که دارای صلاحیت شایستگی مهارت های فنون تخصصی فناوری و مهندس حرفه ای در تولید بتن و ساخت و سازهای بتنی ایمن و با دوام مقاوم در تامین باشد.

احمدوند از برگزاری بیست و ششمین همایش ملی سالیانه انجمن علمی بین المللی بتن (ACI) شاخه ایران و کنفرانس ملی بتن و زلزله، مرکز تحقیقات بتن ان روزهای پنجم و ششم دی ماه  امسال خبر داد و افزود: در این راستا شناخت و کاربرد مناسب مواد مصالح بتن و فرآورده های بتنی و بکارگیری تیح ابزارهای تولید بتن و اجرای ساخت و سازهای بتنی طبق قوانین و مقررات ملی ساختمان و استاندارد ملی اجباری ۶۰۴۴ و اجرای نظام بازرسی و ل کیفیت بتن و ساخت و سازهای بتنی با دوام مقاوم در برابر زلزله آتش سوزی و پدافند غیر عامل در پروژه های ساختمانی و عمرانی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس مرکز تحقیقات بتن ایران تاکید کرد از آنجا که دغدغه و مساله اصلی جامعه فنی و مهندسی رشته عمران کشور ارتقای کیفیت بتن تولید شده و ساخت های بتنی با دوام و مقاوم در برابر زلزله و آتش سوزی نیازمند متخصصان ایرانی همچون فن ورزان و مهندسان حرفه ای ماهر ،است، بنابراین درصدد هستیم بیست و ششمین همایش سالانه انجمن علمی بین المللی بتن شاخه ایران و کنفرانس ملی بتن و زلزله مسائل و مشکلات مربوط به تربیت تکنسین ها مورد بحث و بررسی ،کارشناسان، اساتید و دانشجویان رشته های مهندسی عمران قرار گیرد.

 

برچسب ها: ساخت وساز ، ساخت مسکن
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار