رئیس ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به عملکرد سیستان و بلوچستان در جذب منابع مالی سال گذشته حوزه مشاغل خانگی، امسال سهم این استان به میزان ۴۱.۵ درصد افزایش پیدا کرد.

 آزیتا همتیان پس از بازدید از طرح‌های اشتغال شهرستان‌های زابل و هامون در شمال سیستان و بلوچستان اظهار کرد: برای توسعه کسب و کارهای خانگی می‌توان از مزیت‌های این استان بویژه در بخش‌های کشاورزی، سنگ‌های زینتی، پرورش آبزیان و صنایع دستی استفاده کرد.

وی افزود: این مهم به هم افزایی و حرکت جمعی همه ارکان در سیستان و بلوچستان بستگی دارد تا از طریق آن زنجیره ارزش کسب و کارها شکل گرفته و محصولات تولیدی صادرات محور شوند.
رئیس ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ چالش عمده سیستان و بلوچستان را، کند بودن فرآیند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل بیان کرد و گفت: این استان در زمینه منابع مالی مشکلی ندارد و بانک‌ها باید به متقاضیانی که در نوبت هستند، تسهیلات را پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: سقف اعتبارات تخصیص یافته در حوزه مشاغل خانگی به استان‌ها در ۲ سال اول دولت سیزدهم، بسیار بیشتر از یک دهه گذشته بوده و امیدواریم سال آینده نیز منابع بیشتری از سوی بانک مرکزی به این حوزه اختصاص پیدا کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار