سرپرست اداره دامپزشکی ایذه گفت: صاحب یک واحد قصابی که اقدام به کشتار غیر مجاز دام کرده بود، پس از معرفی به دادگاه به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

داریوش شاهپری سرپرست اداره دامپزشکی ایذه گفت: بازرسان واحد نظارت اداره دامپزشکی در راستای انجام بازدید‌های نظارتی خود از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان با قصاب متخلفی روبرو شدند، که اقدام به کشتار غیر مجاز و فروش گوشت فاقد مهر دامپزشکی می‌نمود.

او می‌گوید:کارشناسان واحد نظارت دامپزشکی محوله ضبط و پرونده تخلف انجام شده با عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد که نهایتا قصاب متخلف به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

شاهپری ادامه داد: پس از انجام بازرسی بهداشتی قبل و حین و بعد از کشتار توسط مسئول بهداشتی کشتارگاه، در صورت تأیید سلامت لاشه دام کشتاری و طی شدن دوره پیش سرد، با اخذ مجوز حمل و با خودروی سردخانه دار جهت رعایت زنجیره سرد مجاز به عرضه لاشه دام‌های کشتار شده در قصابی‌ها و مراکز بسته بندی خواهند بود در غیر این صورت با کلیه متخلفین این حوزه تحت عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی برخورد جدی خواهد شد.

سرپرست اداره دامپزشکی ایذه گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مجازات‌های مشابه در انتظار متخلفین خواهد بود. 

این مقام مسئول گفت: از همشهریان خواستاریم در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در زمینه عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ و ... مراتب را جهت پیگیری به شماره ۰۶۱۴۳۶۲۴۴۴۵ دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

برچسب ها: قصاب ، دامپزشکی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.