سرمربی جدید نساجی مازندران، در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

باشگاه نساجی مازندران برای معارفه لوکاس آلکاراس، به عنوان سرمربی جدید این تیم نشست خبری برگزار کرد و مربی اسپانیایی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

لوکاس آلکاراس درباره حضور در فوتبال ایران اظهار کرد: سلام به همه (به فارسی). خیلی خوشحالم که اینجا هستم. نه تنها از آمدن به اینجا بلکه از اینکه قرار است با فوتبال ایران در مدت زیادی آشنا شوم پس از ۲۰ سال در اسپانیا دوست داشتم با کشور دیگری آشنا شوم و این اتفاق برای من افتاد. به نظرم ایران یک فوتبال خیلی رقابتی و جنگنده دارد، وقتی این شانس به من دست داد که با باشگاه نساجی آشنا شوم، خیلی هیجان‌انگیز بود که با هواداران پرشور نساجی و فوتبال نساجی آشنا شدم. می‌خواهیم طوری کار کنیم که هواداران راضی باشند. درست است که جایگاه نساجی آنی نیست که باید باشد. شروع کار سخت است، اما تقریبا مطمئن هستیم که می‌توانیم این جایگاه را برگردانیم. با اینکه سخت است و کار مشکل است، اما با روح تیمی و کمک هواداران می‌توانیم به جایگاهی که می‌خواهیم برگردیم.

آلکاراس درباره مسعود شجاعی و جواد نکونام که در لالیگا هم حضور داشتند، گفت: با آن‌ها برخورد داشته‌ام. در سال ۲۰۰۸ من در رئال مورسیا بودم و مقابل اوساسونا بازی کردیم. امیدوارم از هم یاد بگیریم و پیشرفت کنیم.

او در واکنش به حضور دو مربی اسپانیایی دیگر در ایران یعنی ایگناسیو مارتینس (سرمربی فولاد) و پاکو خمس (سرمربی تراکتور) گفت: خیلی مقابل پاکو بازی کردم. در کوردوبا و رایو وایه‌کانو و بعضی از دستیاران ما هم مشترک بودند.

او درباره اینکه آیا از جو شهر قائمشهر آگاه است و هدفش در نساجی چیست؟ گفت: کار خیلی مشکل است. می‌دانم که نساجی قهرمان جام حذفی بوده است. خودم هم در مسابقه فینال در لیگ اسپانیا حضور داشتم. با زمان و کار و با کمک هواداران و تمام کارکنان و تشکیلات تیم نساجی و با کمک شما دوستان (اهالی رسانه) مطمئنم که می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

آلکاراس درباره دستیارانش در نساجی عنوان کرد: من آقای خسوس را آورده‌ام که خیلی به ایشان اعتماد دارم. بقیه دستیاران هم در حال حاضر در باشگاه حضور دارند.

سرمربی نساجی در مورد نتایج این تیم و نقاط قوت و ضعف و همچنین جذب بازیکنان در نقل و انتقالات زمستانی گفت: اول از همه ترجیح می‌دهیم که هشت بازیکن مصدوم به تیم بازگردند. در واقع من و باشگاه در دو بازی پیش رو بررسی می‌کنیم که چه بازیکنانی نیاز داریم. تا الان تمرین نداشته‌ایم و حداقل نیاز دارم که تیم را ببینم تا نقاط قوت و ضعف تیم را بررسی کنم.

آلکاراس درباره برگزاری تمرینات نساجی در تهران و برگزاری مسابقات در مازندران، بیان کرد: در حال صحبت هستیم که این کار انجام شود، اما به زمان نیاز دارد. ما همه دوست داریم در کنار خانواده خودمان باشیم. ما در یک استان پرجمعیت بازی می‌کنیم که استعداد‌های فراوانی دارد. اگر حرفه‌ای به این موضوع نگاه کنیم باید امکانات وجود داشته باشد تا تیم را به آنجا ببریم. احتمالا در آینده خبر‌های خوبی برای هواداران خواهیم داشت، چون همه قوت قلب ما مردم مازندران هستند و با کمک آن‌ها می‌توانیم تیم را به جایگاه خودمان برسانیم.

او ادامه داد: به جایگاه فعلی تیم نگاه نکنید، در دو تورنمنت بزرگ شرکت کردیم. تجربه خوبی در آسیا به دست آوردیم و با توجه به مصدومیت‌هایی که داشتیم این اتفاق افتاد، ولی این نوید را به هواداران می‌دهم که قطعا رشد خواهیم کرد. در بازی با پرسپولیس و فولاد و فاصله ۴۵ روزه‌ای که داریم قطعا نسبت به تقویت تیم اقدام خواهیم کرد.

او درباره رویارویی با مارتینس و فولاد در هفته آینده و تصمیم گیری برای حضور در ایران با وجود مربیان خارجی‌ای که در لیگ برتر حضور داشتند، گفت: من برای یک بازی نیامده‌ام و قرار است که یک سال و نیم اینجا باشم.

آلکاراس درباره این سوال که «آیا نگاهی به آکادمی باشگاه هم دارید؟» گفت: بازیکنان خوبی در آکادمی داریم؛ سیفی، ترابی و ... به هر حال قرار است در تیم ما بازی کنند، هر چند کم. نزدیک به ۲۰ سال دارند و نیاز دارند که آموزش ببینند. خیلی خوشحالیم که بازیکنان با پتانسیلی داریم.

او درباره نبود VAR در ایران هم گفت: در لالیگا حتی با VAR هم اشتباه می‌کنند.

مبلغ قرارداد آلکاراس، اردوی خارجی و حضور بانوان در ورزشگاه شهید وطنی

در ابتدای نشست حمید بایندوریان، نایب رئیس هیات مدیره در مورد تغییر سرمربی نساجی اظهار کرد: ابتدا از آقای رحمتی تشکر می‌کنم که به عنوان یک بازیکن در تیم ملی خیلی مطرح بودند. در دوران مربیگری هم از تیمی آمدند که رتبه خوبی کسب کرده بودند. با توجه به درخواست هواداران مبنی بر اینکه به شرایط ایده‌آل نساجی بازگردیم این تغییر را انجام دادم.

او درباره سقف بودجه نساجی و قرارداد مربی اسپانیایی گفت: ما یک باشگاه خصوصی هستیم و سقف قرارداد را رعایت کردیم و فاصله خیلی زیادی تا سقف داریم. رقم قرارداد ایشان محفوظ است، اما مدت قراردادشان یک سال و نیم است.

بایندوریان درباره اینکه اردویی در تعطیلات دارند یا خیر؟ گفت: قطعا اردو داریم و با نظر سرمربی مکان آن مشخص می‌شود. در بخش جذب بازیکن و تقویت تیم حتما اقدام می‌کنیم. این اردو می‌تواند خارجی هم باشد.

بایندوریان درباره حضور بانوان در ورزشگاه وطنی هم گفت: حضور بانوان محترم در ورزشگاه یک آرزو بود که با حمایت‌های مالک باشگاه و استاندار مازندران و عزیزان شورای تامین و نیروی انتظامی انجام شد. هواداران دلخور بودند که همه بانوان حضور نداشتند، اما با شرایطی که پیش آمد این موضوع رقم خورد. در نیم فصل با تغییراتی که در استادیوم داریم امیدواریم در آینده تمام بانوان را در ورزشگاه داشته باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار